تکثیر و پرورش زالوی پزشکی صادراتی
هدف ما ارئه باکیفیت ترین زالوی ایران به کشورهای جهان است.
چهارشنبه 31 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

عفونت زخم زالو

در صورت بروز عفونت در محل زخم زالو که علامت آن با سفید و سرخ شدن دور زخم و دردناکی و ورم مشخص می شود داروی زیر را آماده و به کار برید:

تخم گشنیز، آویشن، گل ختمی

از هرکدام به مقدار مساوی تهیه کنید و به گونه ای پودر کنید که از ریز ترین الک رد شود. هر بار میزان لازم از یک قاشق غذا خوری تا چند قاشق، بسته به وسعت جای نیش ها و تعداد آنها پودر را با آب جوشیدة داغ خمیر کنید و گرماگرم روی محل زخم ها ضماد کنید و با چند لایة باند روی آن را محکم ببندید به طوری که پس از 24 ساعت خمیر مزبور خشک نشده باشد. هرگز زودتر از 24 ساعت ضماد را عوض نکنید. معمولا پس از یکبار بستن عفونت احتمالی کاملا رفع می شود. چنانچه عفونت به طور کامل محو نشده باشد یک بار دیگر این کار را تکرار کنید. چون ضماد مذکور به طور کامل اثر خواهد کرد قاعتا نیازی به مصرف آنتی بیوتیک ها نمی باشد، اما در موارد استثنایی ممکن است نیاز به تمهیدات بیشتر باشد. در آن صورت از دم کرده آویشن یا پونه یا نعناع یا مرزنجوش روزانه 3 بار استفاده نمایید. به علت سهل انگاری برخی از افراد زخم زالو مانند هر زخمی به عفونت حاد منجر می شود. در این صورت مصرف آنتی بیوتیک با تشخیص پزشک بلامانع می باشد و این موارد به مکانیسم مکش زالو ارتباطی ندارد و تنها عدم رعایت دستورات بهداشتی پس از زالودرمانی (مانند خاراندن محل زخم زالو با دست یا ناخن آلوده) می تواند عامل عفونت باشد.

سایت اصلی شرکت زالو پروران راگا شامل بیش از 150 مطلب در خصوص پرورش زالو ، راه اندازی مزرعه زالو ، زالودرمانی و هزاران مطلب دیگر :

www.medicalleechco.com

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، زالودرمانی، راه اندازی مزرعه زالو، عفونت زخم زالو، زخم زالو،
لینک های مرتبط :
شنبه 27 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

 با ماشینی شدن زندگی انسان‌ها و دستکاری در طبیعت جهت منافع مادی خود نسل گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری رو به انقراض گذارده و یکی از این موجودات ارزشمند که تعداد آن در طبیعت و به خصوص کشور ایران کم شده، زالو می‌باشد.
 علیرغم اینکه طب ایرانی اسلامی ما در صنعت زالو و زالو درمانی پیشرو بوده و ابوعلی سینا اولین کسی بود که زالو را تشریح و دسته بندی نمود و برای بیماری‌های مختلف از آن استفاده نمود. اما در گذر زمان ایرانیان این موجود ارزشمند و حتی طب اصیل سنتی را کنار گذاشته و به درمان مدرن با کلی عوارض جانبی و هزینه روی آوردند. و بسا جای تاسف دارد زمانیکه ما در خواب غفلت بسر می‌بردیم کشورهای غربی با ترجمه کتب بزرگانی چون ابوعلی سینا و جرجانی و.... رو به درمان طب سنتی آوردند و تا جایی پیش رفتند که در برخی کشورها 80% نحوه درمان و داروها تماما سنتی و گیاهی است و از داروهای شیمیایی بندرت استفاده می‌نمایند.
 قابل ذکر است که یکی از شاخه‌های طب سنتی رشته زالودرمانی می‌باشد که سابقه ای دیرین در بین انسانها دارد و به 2500 سال قبل از میلاد بر می‌گردد. و حال ما انسانها با صید بی رویه و نیز با دستکاری طبیعت اعم از استفاده از سم و کود شیمیایی و همچنین رهاسازی فاضلاب‌های صنعتی باعث انقراض این موجود شده ایم.
 اینک وظیفه ما به عنوان یک انسان حمایت از این موجود و پرورش آن در محیط‌های مصنوعی می‌باشد تا بتوانیم هم خدمتی به بشریت کنیم و هم کمک به طبیعت.
در کتاب پیش رو که حاصل تجربیات و مطالعات خودم و عده زیادی از دوستان است آنچه در خصوص پرورش زالو مورد نیاز است هم از باب تجاری سازی آن و هم تولید بیان گردیده. برخی از مطالب کتاب ترجمه متون انگلیسی و مقالات مختلف خارجی و برخی مطالب از کتابهای بزرگوارانی که در این زمینه فعالیت دارند استفاده شده است. امیدوارم با این اثر کوچک گامی در جهت اعتلای ایران اسلامی و همچنین اشتغالزایی جوانان این کشور بردارم.

Email : aaabohamzeh@gmail. com
Mobile : 09125456280
عباسعلی ابوحمزه
زمستان 1395
مقدمه کتاب پرورش زالو تالیف مهندس عباس ابوحمزه
نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، زالودرمانی، صنعت زالو، کتاب پرورش زالو، طب سنتی،
لینک های مرتبط :
جمعه 26 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

درمان واریکوسل

واریکوسل ( واریس بیضه ) به بزرگ شدن عروق و ورید های بیضه گفته می شود که معمولا در 10% مردان خصوصا کسانیکه ضعف بنیه دارند دیده می شود و حدودا 45% آنها دچار را دچار عقیمی میکند.

واریکوسل در بیضه سمت چپ و یا در دو طرف دیده می شود و در بیضه سمت راست بدون دخالت بیضه سمت چپ خیلی نادر است. راه تشخیص آن این است که در بالای بیضه یک توده لمس می شود، مثل این که چند کرم در بالای بیضه باشد. واریکوسل در بعضی افراد با درد و در بعضی افراد بدون درد است که باید در هر دو صورت به یک متخصص اورولوژی مراجعه کند. درمان واریکوسل فقط با زالوتراپی است که باید در دو صورت عمل گردد:

اگر همراه با درد باشد و باعث تغییر در کیفیت اسپرم شود باید زیاد مورد بررسی قرار گیرد چون بیضه عضو جنسی مردان است که درون آن اسپرم سازی صورت می گیرد. به علت این که درجه حرارت محیطی که اسپرم سازی در آن صورت می گیرد باید پایین تر از درجه حرارت بدن باشد ( زیر 35 درجه ) برای همین بیضه ها در دو کیسه  به نام اسکروتوم در خارج بدن قرار گرفته است. این دو کیسه توسط دو عضله بنام کروماستر در دو طرف تنظیم شده و با تغییر درجه حرارت محیط این دو عضله بیضه ها را به بدن نزدیک و دور می کند. یعنی در محیط های سرد کیسه بیضه ها کوچک شده و کاملا به بدن نزدیک می شود و در محیط های گرم کیسه بیضه ها بزرگ شده و از بدن دور می شود. بیضه ها توسط عروق شریانی و وریدی تغذیه می شود. واریکوسل یا واریس بیضه به بزرگ شدن و پیچ دار شدن وریدهای بیضه گفته می شود. این بزرگ شدن و پیچ دار شدن وریدها علل مختلفی دارد. واریکوسل بیشتر در سمت چپ می باشد. به علت خونرسانی بیضه چپ به ورید کلیوی و موقعیت آناتومیکی وریدهای سمت چپ اصولا مشکلات بیشتری نسبت به سمت راست دارد و عوارض واریس و ترومبوزهای ( لخته های ) وریدیآنآنآۀآآآدر سمت چپ بیشتر است.

فعالیت زیاد، مسائل ارثی و مشکلات عروقی نیز باعث عود واریس و ایجاد واریکوسل می ود. به علت پرخونی بیضه ها هنگام بوجود آمدن واریکوسل ها، درجه حرارت بیضه ها بالا رفته و باعث کاهش اسپرم سازی و احتمال عقیمی در دراز مدت می شود و از آنجا که قسمت عمده اسپرم سازی با بیضه چپ می باشد، برای همین واریکوسل  های سمت چپ بیشتر با عقیمی همراه است. اصولا واریکوسل ها تقسیم بندی گوناگونی دارند و در درجه های بالا وریدهای بیضه کاملا بزرگ و پیچ دار شده و در حالت ایستاده کاملا معلوم می باشند و در موارد زودرس فقط در هنگام ایستادن و زور زدن وریدها قابل لمس می شوند. جراحی واریکوسل در موارد علامت دار شدن شامل سنگینی بیضه ها، درد و نازایی صورت می گیرد. زالودرمانی باعث کاهش خون سوداوی در رگ های تحتانی بیضه ها می گردد. واریکوسل بیماری سنین جوانی است و همانطور که گفته شد بیشتر در سمت چپ ایجاد می شود. در موارد ایجاد حاد این مشکل و در سمت راست باید به مسائلی غیر از واریکوسل های عادی از قبیل ترموبوزهای ( لخته های ) وریدی عروق کرونر مرکزی یا توده های کلیوی شک کرد که بیمار باید حتما تحت سونوگرافی شکمی و بررسی های بعدی قرار بگیرد. جهت بررسی عملکرد بیضه ها در موارد واریکوسل، آزمایش تعداد اسپرم ( اسپرم اکانت ) از نظر عملکرد بیضه ها درخواست می شود که بر اساس تعداد اسپرم تصمیم اصلی گرفته می شود. واریکوسل بزرگ شدن وریدهای درون کیسه بیضه ( اسکروتوم ) است. اسکروتوم کیسه پوستی شلی است که بیضه ها درون آن قرار دارند. واریکوسل شبیه به ورید های واریسی است که در پا ممکن است بروز کنند.

امروزه بخاطر تغذیه های مصنوعی حدود یک ششم مردان واریکوسل دارند. در مردانی که دچار ناباروری هستند، این رقم بالاتر است و به 40 درصد می رسد. واریکوسل شایع ترین علت تولید کم اسپرم و کاهش کیفیت آن است، اگر چه همه واریکوسل ها بر تولید اسپرم اثر نمی گذارند.

اغلب واریکوسل ها در طول زمان ایجاد می شوند. خوشبختانه اغلب واریکوسل ها به آسانی تشخیص داده می شوند و اگر علامت دار شده باشند، می توان آنها را با جراحی ترمیم کرد. بیمار ممکن است با شکایت بزرگی، یا عدم تقارن بیضه ها، یا درد بیضه و یا پس از ازدواج، با ناباروری مراجعه کند. ولی شایع ترین فرم آن، بدون علامت و بطور اتفاقی، حین معاینه، متوجه آن می گردند. در معاینه، بزرگی و تورم عروق بیضه، به خصوص در سمت چپ مشهود است و در حالت ایستاده، و یا افزایش فشار شکمی تشدید می یابد و در حالت خوابیده از بین می رود ( در صورتیکه تورم عروق در حالت خوابیده از بین نرفت بایستی به حالت ثانویه آن شک کرد. )اکثر مردانی که مبتلا به واریکوسل هستند فاقد علامت می باشند. در موارد بروز علامت معمولا در طی معاینات معمول تشخیص داده می شوند. علائم و نشانه ها ممکن است شامل: درد بیضه، احساس سنگینی در بیضه ها، نازایی، جمع شدگی و کوچک شدن بیضه ها و ورید های قابل لمس یا قابل مشاهده می باشد. در نتیجه در صورت وجود درد پیوسته و دائمی در ناحیه تناسلی باید به پزشک طب سنتی مراجعه نمود. واریکوسل یا واریسی شدن عروق بیضه شایع ترین بیماری مردان پس از بلوغ می باشد و 10 درصد مردان بالغ به آن مبتلا می باشند. واریکوسل شایع ترین عامل ناباروری مردان است. سن شروع بیماری معمولا در زمان بلوغ و یا بلافاصله پس از بلوغ می باشد، ولی در سن کمتر یا سن بالا نیز ممکن است ایجاد گردد. شایع ترین علامت واریکوسل درد خفیفی لست که مخصوصا هنگام فعالیت بروز می کند.

این بیماری بیشتر در بیضه چپ اتفاق می افتد و علت آن هم اختلالی در سیاهرگ های این ناحیه است که نمی توانند خون را به درستی تخلیه کنند. به همین دلیل این رگ ها گشاد و طویل شده و به ویژه در مردانی که از نظر جنسی فعال هستند، موجب ایجاد درد بیضه می شود. علامت ظاهری این بیماری بر اساس درجات آن متفاوت است، به گونه ای که ممکن است در درجات خفیف بیماری هیچ بیرون زدگی یا توده ای در این ناحیه موجود نباشد و یا در درجات شدید آن وقتی فرد می ایستد توده ای از رگ ها به صورت پیچ در پیچ و متسع در بالا و پشت بیضه قابل لمس باشد. اکثر مبتلایان به واریکوسل به دلیل از دست دادن توانایی تولید اسپرم های مناسب دچار ناباروری نیز می شوند. این بیماری با عمل جراحی قابل درمان است و حتی ناباروری مردان را نیز تا حدود زیادی می توان از بین برد. البته اگر واریکوسل در یک مرد مسن به طور ناگهانی بروز کند، می تواند نشانه بدی باشد، چرا که تومورهای کلیه می توانند باعث بروز این حالت در افراد مسن شوند.

واریکوسل سمت چپ در 85% از مردان با این مسئله ( برگشت غیر طبیعی خون ) و واریکوسل سمت راست در 15% از مردان مشاهده شده و گرفتار شدن هر دو قسمت ( چپ و راست ) این مسئله در 20% از مردان مشاهده شده است. بعضی از مردان که واریکوسل بزرگ دارند هیچ نشانی از آسیب بیضه ندارند، حال آنکه برخی از مردان با واریکوسل کوچک ممکن است نابارور باشند.

علائم واریکوسل

واریکوسل، اغلب علامتی ایجاد نمی کند. ولی بندرت درد ایجاد می نماید که ممکن است در طول روز به علت فعالیت های جسمی یا برداشتن اشیا بیشتر از دو کیلو بدتر شود و به طور شاخص با خوابیدن به پشت تخفیف می یابد. در طول زمان ممکن است واریکوسل ها بزرگ تر و چشمگیرتر شوند.

علل بروز واریکوسل

طناب اسپرماتیک که خون را بیضه ها می رساند و از آنها خارج میکند، حاوی "وازدفرانس" است که اسپرم تولید شده از بیضه را تخلیه می کند. " شبکه پامپینیفرم" گروهی از ورید ها درون اسکروتوم و بالای بیضه ها هستند، که کار شبکه فوق تخلیه خون از بیضه ها است. بزرگ شدن این ورید ها اغلب در حین بلوغ رخ می دهد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که دریچه های غیرطبیعی درون وریدها مانع جریان خون طبیعی در آنها می شوند و پس زدن خون، به گشاد شدن وریدها می انجامد. در سنین 15 تا 25 سالگی، بیشترین احتمال بروز واریکوسل وجود دارد.

عقاید و نظرهای گوناگونی در مورد چگونگی  بوجود آمدن واریکوسل و مبتلا کردن افراد وجود دارد:

1 علت اصلی واریکوسل ازدیاد خون سوداوی و غلیظ در رگ های بیضه می باشد که باعث رسوب و عدم حرکت جریان خون می شوند.

2 تراکم غیرطبیعی غده فوق کلیوی و اجسام کلیوی ممکن است مانع رشد عادی اسپرم شود.

3 جریان غیرعادی خون سیاهرگ از رشد بیضه دان جلوگیری کرده، تولید محصولات زائد سوخت و ساز را افزایش می دهد و کاهش دستیابی به اکسیژن مغزی و ضروری برای رشد اسپرم را موجب می شود.

4 جریان غیرطبیعی خون می تواند مانع تراکم تستوسترون شود، که این تغییر می تواند مانع تولید اسپرم گردد.

زمانیکه دریچه هایی که جریان خون را از وریدهای اطراف بیضه به سیستم گردش خون تنظیم می کنند دچار اختلال شوند واریکوسل ایجاد می شود و در نتیجه خون جمع شده و سبب گشادی وریدها می شود. رژیم های غذایی کم فیبر و پرچربی و سودازا و سرخ کردنی ها از جمله عوامل بروز واریکوسل هستند. چرا که در این حالت ها فرد دچار یبوست های طولانی مدت شده و برای دفع، نیاز به زور پیدا میکند. همین زور زدن های مکرر بر روی دیواره عروق فشار وارد کرده و سبب تخریب بافت جداره و عروق می شود.

فاکتور دیگری که بر روی ایجاد واریکوسل اثر می گذارد، کاهش میزان فلانوئیدها در غذا ها می باشد. این ترکیبات به فراوانی در میوه ها و سبزی ها  یافت می شود و می تواند در عملکرد اتصالی جداره عروق خونی دخالت داشته باشند. بیماری واریکوسل در دو گروه اولیه و ثانویه تقسیم بندی می گردد. در نوع اولیه، هیچ عامل ایجاد کننده مشخصی وجود ندارد، گرچه تئوری اشکال در دریچه های لانه کبوتری وریدهای بیضه، طولانی بودن مسیر این وریدها و احتمال اثر فشاری سایر عروق و احشاء شکمی مطرح می باشد ولی هنوز علت مشخصی برای آن ثابت نشده است. این نوع عامل عمده واریکوسل است و 90 درصد در سمت چپ می باشد. نوع ثانویه که به دنبال وجود عامل مشخص ایجاد کننده انسداد در عروق داخل شکم ایجاد می گردد درصد کمی از واریکوسل ها را شامل می شود و علت ایجاد کننده آن غالبا توده های شکمی، به خصوص تومورهای بدخیم می باشد که تشخیص آن مهم و حیاتی است.

تشخیص واریکوسل

از آنجایی که واریکوسل معمولا علامتی ندارد، اغلب در حین ارزیابی ناباروری یا معاینه جسمی کشف می شود.

با این حال اگر در اسکروتوم تان احساس درد یا تورم می کنید، باید با پزشک تماس بگیرید. علل گوناگونی ممکن است باعث درد بیضه شوند و برخی از این عارضه ها نیاز به درمان فوری دارند. پزشک شما می تواند تعیین کند که کدام عارضه باعث درد بیضه شده است.

پزشک در معاینه جسمی، ممکن است توده غیر دردناک کلاف مانندی را در بالای بیضه شما لمس کند. برخی از افراد، این توده را به صورت احساس "کیسه ای از کرم" وصف می کنند. اگر این توده به اندازه کافی بزرگ باشد، پزشک هنگامی که ایستاده اید می تواند آن را لمس کند.

اگر واریکوسل کوچک تر باشد، پزشک ممکن است از شما بخواهد نفس عمیقی بکشید و چند ثانیه آن را نگه دارید و به پایین زور بزنید ( مانور والسالوا ). این مانور به پزشک کمک می کند، بزرگی غیرطبیعی وریدها را لمس کند. اگر معاینه جسمی نتیجه قطعی ببه دست ندهد، پزشک ممکن است درخواست سونوگرافی اسکروتوم بدهد. این آزمون که در آن امواج صوتی پر فرکانس برای ایجاد تصاویر دقیق از ساختار درون استفاده می شود، برای این مورد استفاده قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود علائم شما به دلیل دیگری رخ نداده است. یکی از علل چنین عارضه ای ممکن است توموری باشد که بر ورید اسپرماتیک فشار وارد می آورد.

درجه بندی واریکوسل

درجه 3  : وریدها در حالت ایستاده قابل مشاهده اند.

درجه 2 : وریدها در حالت ایستاده قابل لمس اند.

درجه 1 : وریدها در حالت زور زدن قابل لمس اند.

واریکوسل ساب کلینیکال : این نوع واریکوسل با معاینه قابل لمس نیستند، ولی با سونوگرافی تشخیص داده می شوند.

عوارض واریکوسل

عوارض واریکوسل شامل ایجاد درد، آتروفی ( کوچک شدن سایز و نرم شدن قوام بیضه ) و ناباروری می باشد. درد ناشی از واریکوسل دردی با کیفیت احساس سنگینی، که با فعالیت و ایستادن تشدید یافته و با استراحت بهبود می یابد. واریکوسل باعث بروز مشکل در هیچ کدام از مراحل جنسی ( میل جنسی، نعوظ، انزال زودرس و .... ) نمی شود. زالودرمانی در جلسات متعدد که پزشک طب سنتی آن را طبق مزاج و طبع شخص بیمار مشخص می کند می تواند اثرات بسیار موثری بر رفع درد، کاهش غلظت خون و سایر موارد دیگر شود.

درمان واریکوسل

ترمیم واریکوسل در طب مدرن ممکن است با جراحی باز، یا جراحی از طریق لاپاراسکوپی، و یا بستن ورید با بالون یا  فنر از راه پوست (آمبولیزاسیون از راه پوست) انجام گیرد. طب سنتی با زالودرمانی می خواهد انسان ها را از عمل جراحی نجات دهد و بیماری واریکوسل را با حالت ساده و بی دردسر درمان نماید، که اگر این هزینه برای جراحی صرف گردد هم زیاد است و هم اینکه بهبود یافتنش خیلی سخت است. حتی برخی از افراد بعد از انجام عمل جراحی برای خلاص شدن از درد واریکوسل، دوباره به دام این درد افتاده اند و هیچ رضایتی نسبت به عمل جراحی خود ندارند. در جراحی واریکوسل که در پزشکی به آن واریکوسلکتومی می گویند، اقدام به بستن وریدهای بیضه مبتلا می کنند که پس از انسداد این ورید ها به تدریج و به دلیل عدم حرکت خون، وریدهای مسدود شده کوچک شده و از بین می رود و واریکوسل برطرف می شود. این  نوع عمل جراحی از طریق برش کوچکی بر روی پوست شکم، به طول 4-2 سانتیمتر انجام می شود که کاملا دارای عارضه است.

در طب سنتی، زالودرمانی یکی از روش های درمان واریکوسل است.این روش ارزان قیمت، کم دردسر و با آثار جانبی مفید (مانند تقویت سیستم ایمنی بدن) است.

ابتدا از یکی از رژیم های پاکسازی بدن استفاده گردد . در مرحله اول زالودرمانی واریکوسل تعداد 10 عدد زالوی متوسط را روی هر پا بین انگشت سوم تا انگشت کوچک قرار می دهیم، در نوبت دوم به فاصله 25 روز بعد تعداد 10 عدد زالوی متوسط برای هر پا پشت زانو از محل تا شدن قرار می دهیم، در مرحله سوم به فاصله 25 روز بعد تعداد 10 عدد زالوی ریز برای هر پا نزدیک کشاله ران تا روی بیضه ها قرار می دهیم .

توصیه های پزشکی واریکوسل

1 از پوشیدن لباس های زیر بسیار تنگ اجتناب کنید و سعی نمایید از لباس های زیر راحت استفاده شود.

2 از ضربه زدن های مکرر همچون پدال زدن اجتناب نمایید

3 شب ها برای نیم ساعت پاها را بالا نگه دارید تا خون به بالا جریان پیدا کند.

4 از ایستادن به مدت طولانی اجتناب کنید.

5 از خوردن غذاهای سودا زا خودداری نمایید.

6 آش را همراه سماق بخورید.

7 نوره را هر دو سه روز یکبار استفاده کنید.

8 سعی کنید در هر صبحانه عسل و چهار مغز بخورید و بعد از چهل دقیقه از صبحانه جوشانده زنجبیل و دارچین میل نمایید.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زالودرمانی، واریکوسل، درد بیضه، درمان واریکوسل، علل بروز واریکوسل،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 25 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

خون درمانی

خون درمانی از مباحث بسیار مهم در علم پزشکی به ویژه از دیدگاه طب ایرانی و یکی از ارکان استوار پزشکی سنتی ماست و به جرات می توان ادعا نمود که بی توجهی به آن بسیاری از شیوه های درمانی را ناقص جلوه داده و برنامه های درمانی راه کمال را بدون آن طی نخواهد کرد.

سرآمد دانشمندان و پزشکان جهان، هم او که به مکتب نرفت و خط ننوشت، اما مسئله آموز همه اندیشمندان تاریخ گردید، توجه بشر را دلسوزانه به خون درمانی جلب کرده، صلوات و درود بی پایان خداوند همواره بر او باد. اگر کلمات پر معنای پیامبر اکرم (ص ) را با آب طلا بر سر در موسسات معتبر پزشکی دنیا بنویسیم باز هم حق مطلب را ادا نکرده ایم. الزاما باید در اکثر شیوه های درمانی به این کلمات در عمل توجه گردد و در جای خویش به کار گرفته شود.

پیامبر گرامی اسلام فرموده اند :

"حجامت کنید و نگذارید طغیان خون کالبد شما را بر خاک بیافکند"

" حجامت باعث بهبود سیستم گردش خون است"

" بهترین چیزی که شما را مداوا می کند حجامت کردن، چکانیدن دارو در بینی و حقنه کردن و حمام رفتن است"

"خوب عادتی است حجامت، چشم را جلا می دهد و بیماری ها را دفع می کند"

"حجامت بدن را سالم و عقل را محکم می کند"

"هرکس حجامت کند در آخر پنجشنبه  هر ماه در اول روز بیماری از او کشیده می شود"

"دوا چند چیز است: حجامت و دارو در بینی چکاندن و حقنه کردن و قی نمودن"

کلید گنج خون درمانی ( حجامت ، فصد ، زالودرمانی ) توسط پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع ) به اندیشمندان اعطا گردید و پس از آن مبحث و علم خون درمانی توسط پیروان و دانشمندان رو به رشد و کمال رفتو دستاوردهای عظیمی بر جای گذاشت که اینک می تواند مورد بحث و نتیجه گیری نسل حاضر قرار گرفته و به عنوان یکی از افتخارات مسلمانان و به خصوص ایرانیان مسلمان در جهان پزشکی امروز مطرح گردد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زاول درمانی، خون درمانی، حجامت، فصد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 22 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

اندازه زالوهای مورد نیاز برای زالودرمانی

اندازه زالوهایی را که برای سر و گوش به کار می بریم کوچک و نازک باشد و طول آن یک بند انگشت یا کمی بیشتر نباشد. زالوهایی که برای دست یا سینه و پشت و بازوها به کار می برید بزرگتر باشد و زالوهای درشت برای کمر به پایین در نظر گرفته شود.

برگرفته از کتاب استاد سید محمد موسوی

www.medicalleechco.com                          

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زالودرمانی، اندازه زالو،
لینک های مرتبط :
شنبه 20 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

زالو این حیوان شفا دهنده و معجزه گر, مهربانانه بیماریهای صعب العلاج و لاعلاج انسان و حیوانات را درمان می کند, تنها موجودی است که برای شفا گاز می گیرد, گزش زالو در جهت درمان و شفا است و این یک حکمت الهی است, به محض آنکه انسان را گزید ماده ای بی حس کننده در همان محل تزریق می کند و محل گزش را بی حس کرده و بی درد می کند. در طول زالودرمانی مهربانانه خون ناسالم انسان را می مکد و در این کار ویژگی دارد, و همزمان موادی که در بزاق زالو وجود دارد به داخل عروق انسان فرستاده می شود. اگر بگویم می فهمد که برای چه دردی چسبیده است بی راه نگفته ام.

خلاصه زالو بعد از زالودرمانی هم محبت می کند, با استفاده از ماده کالین, دستابیلاز و هیالورونیداز بزاق خود از عفونت محل گزش جلوگیری می کند و در کارش بسیار حرفه ای عمل می نماید, و در پایان استادانه با یک عملیات ضد التهابی قوی محل گزش را ترمیم می نماید, و در نهایت بیماری های انسان را حکیمانه درمان می کند.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زالودرمانی، بزاق زالو، گزش زالو،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 18 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

تومور سرطانی و پیشگیری آن با زالو

یکی از علت های ایجاد شدن تومور در بدن زیاد شدن خون سودا در بدن می باشد، که باید با یکی از روش های تطهیرات خونی، فصد ، حجامت یا زالو مقدار آن را کاهش داد و از ایجاد بیماری جلوگیری  نمود. ابوعلی سینا در یک جمله بسیار جالب می فرماید: خون سودای ( سیاه ) خود را بکشید ( پاکسازی کنید ) قبل از اینکه خون سودا شما را بکشد. و بهتر است در جایی که تومور تشخیص داده شده است بالای آن سه یا چهار زالو گذاشت تا مرتب خون آن محل را بمکند. نباید از یاد برد که توصیه های رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) برای ورزش شنا، اسب سواری و تیراندازی همه ضد سودا هستند.

برگرفته از کتاب زالودرمانی نوشته دکتر بابک محمودی

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، تومور سرطانی، تومور و پیشگیری با زالو، درمان تومور سرطانی، فصد، حجامت، سودا،
لینک های مرتبط :
شنبه 13 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

پرورش زالو

پرورش زالو حقایق بسیار شگفت انگیزی از این موجود ارزشمند را آشکار کرد:

Ø     گرچه زالوها می توانند چندین ماه بدون تغذیه به حیات ادامه دهند، اما نیازی به دوره های عدم تغذیه نیست و قادر به تغذیه مکرر بدون دوره های استراحت طولانی می باشند.

Ø     زالوها حتی با تغذیه متناوب، در هر وعده مقدار زیادی خون مصرف می کنند.

Ø     توده بدنی زالوها با تغذیه مکرر افزایش می یابد.

Ø     با یک برنامه منظم و با قاعده، زالوهای طبی به مدت طولانی قادر به ادامه حیات و حفظ سلامت خود می باشند.

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، زالو طبی، توده بدنی زالو،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 7 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

انواع متعارف زالوها

تقریبا بیش از ششصد گونه مختلف از زالوها وجود دارد و البته انواعی که برای درمان کاربرد دارند دارای مشخصات متمایزی هستند. زالوهای پزشکی معمولا دارای رنگ قهوه ای، قهوه ای تیره، سبز، سبز تیره و یا قرمز متمایل به قهوه ای می باشند. گاهی هم ممکن است، با زالوهایی با رنگ های دیگر مواجه شویم. در سطح پشتی زالوهای پزشکی، شش خط با رنگ های متنوع وجود دارد: قرمز، قهوه ای روشن، زرد یا سیاه.

هر چند در بسیاری از موارد یافتن این خط ها مشکل می باشد، چرا که ممکن است این خط ها به صورت ردیف هایی از نقطه های قرمز و زرد باشد. دو طرف زالوها به طور معمول سبز به همراه سایه ای از رنگ زرد، یا سبز زیتونی می باشد. سطح شکمی بدن زالو اغلب دارای رنگ های متنوع زرد و سبز تیره با نقاط سیاه، خاکستری یا قهوه ای می باشد.

زالوهای غیر پزشکی دارای خصوصیات مشترک زیر می باشند:

Ø     تک رنگ

Ø     فاقد خط

Ø     دارای مو

Ø     سر تیره و کاملا گرد

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، انواع متعارف زالو، زالو پزشکی، زالو غیر پزشکی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 3 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

حیوانات نیز به زالو درمانی رغبت دارند :

بر اساس گزارشاتی از مردم یونان و هند , به نظر می رسد گاوها تعمدا خود را در معرض گزش زالوها قرار می دهند . زالو درمانی در دامپزشکی مدرن هم به طور موفقیت آمیزی رایج شده است . گفته می شود اغلب سگها وقتی زالو به آنها می چسبد، به طور غیرعادی ساکت هستند گویی به طور غریزی میدانند که زالو به آنها کمک می کند.

که البته به خاطر جهالت بشر به اصطلاح مدرن امروزه تعداد زالوها در برکه ها و تالاب ها و شالیزارها به علت سطحی نگری سیستم های اجرایی و کشتار و قتل عام این جانوران پر ارزش کاهش یافته است و حیوانات و جاندارانی که بیماری خود را از طریق زالو درمانی , درمان می کردند از این نعمت الهی بی بهره اند و دامپزشکان برای رفع این خلاء دست به کارشده اند !!

هم اکنون در کشورهای پیشرفته برای درمان در دامپزشکی از زالو استفاده می شود و نتایج درخشان آن در گاوداری و همچنین نگهداری دام و طیور بسیار خیره کننده است.

جهت مشاهده فیلم زالو درمانی در دامپزشکی در کشورهای خارجی در کانال تلگرام ما عضو شوید و فیلم مربوطه را مشاهده نمایید :

آدرس کانال تلگرام : https://t.me/leechbank

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زالودرمانی، زالودرمانی در دامپزشکی، فیلم زالودرمانی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 2 خرداد 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

محیط زیست و بقاء زالو

زالوهای طبی در منابع آب شیرین مانند: تالاب ها، دریاچه ها و رودهای کوچک زندگی می کنند. زالوها با تمام سطح پوست تنفس کرده و اکسیژن آب را جذب می کنند. زالوها آب شیرین جاری را نسبت به آب چاه و چشمه ترجیح می دهند، البته آب تنها زیستگاه آن ها نیست ، بلکه زالو ها می توانند با مدفون کردن عمیق خود در زمین مرطوب، گل (مخصوصا گل رس)و میان خزه، محل زندگی خود را انتخاب کرده و چندین ماه به صورت غیر فعال ساکن بمانند. اما به هر حال هیچ کجا بدون آب قادر به ادامه حیات نیستند. به شکلی که اگر با خشکی مواجه شده و قادر به مدفون کردن خود در عمق مناسب در مکان مرطوب نباشند حتما هلاک می شوند.

جهت مراقبت صحیح از زالوها در خارج از محل پرورش، ضروری است که آن ها در آب نگهداری شوند، هرچقدر زالوها بیشتر از آب محروم باشند لعاب چسبناک بیشتری دفع کرده و برای کارهای پزشکی نامناسب می شوند. در یک مکان تاریک در طول روز و شب، زالوها ترجیح می دهند با حالت تقریبا اکن روی سطح آب بخوابند.این شرایط برای آنها امکان تنفس راحت تر را فراهم آورده و آنها را از تنظیم دائمی و تعدیل مداوم در زیر آب بی نیاز می نماید. این روش به زندگی طولانی و سالم تر آنها کمک می نماید. هنگام مشاهده زالوه ا در یک محیط بسته مانند ظرف شیشه ای می توان متوجه شد که اغلب به دیواره ظرف، دقیقا بالای سطح آب، می چسبند در حالیکه نیمه انتهایی بدنشان در آب غوطه ور می ماند.

زالوها در طبیعت به ندرت شنا می کنند، در عوض مکررا بین ساقه ها و برگ های گیاهان آبزی جابه جا شده، به آنها متصل شده  و منتظر طعمه می مانند. هنگام شب مانند یک گوی فشرده بی حرکت، به گیاه یا سنگ می چسبند. زالوها در هنگام سرما، وزش باد یا هوای بارانی به قسمت تحتانی دریاچه یا رود می روند، البته قبل از طوفن فعالیت زیادی داشته و روی سطح آب شناور می شوند. طوفان های شدید اثر بدی روی زالوها داشته و حتی ممکن است باعث مرگ آنها شود. هنگام مشاهده آنها در یک ظرف شیشه ای ملاحظه می شود که نور طبیعی یا مصنوعی زالوها را بیدار می کند به طوری که به آرامی شروع به حرکت کرده از ظرف شیشه ای جدا شده و برای شنا کردن در آب غوطه ور می شوند. به عنوان یک قانون کلی، زالوهای گرسنه به طرف نور حرکت کرده و زالوهای سیر، از آن دور می شوند.

زالوها به طور مداوم هنگام شکار، به حرکات و گرمای بدن طعمه خود عکس العمل نشان می دهند، آن ها حس بویایی، چشایی و لامسه دارند. همچنین دارای گیرنده های بی شماری، خصوصا در قسمت قدامی بدن می باشند که در شناسایی موقعیت طعمه کمک شایانی می نمایند.

تذکر: زالوها معمولا به خونی که از محل زخم خارج می شود، واکنش نشان نمی دهند، ولی به سرعن خود را به محل زخم متصل می نمایند.

تقریبا هر صدایی می تواند توجه زالوی گرسنه را به خود جلب نماید. اما اگر این صدا منجر به پیدا کردن غذا نشود موجب گرسنگی بیشتر و کاهش وزن آنان می گردد.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، بقاء زالو، زالو طبی، زالو گرسنه،
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات