تکثیر و پرورش زالوی پزشکی صادراتی
هدف ما ارئه باکیفیت ترین زالوی ایران به کشورهای جهان است.
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

زالوی در حال تغذیه می تواند آروارهایش را چنان محکم قفل کند که باز کردن آن با زور مشکل بوده و فرد به علت خطر ایجاد عفونت به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهد.

به علت سیستم اتصال محکم و موثر زالوها، برای میزبان آسان نیست که آنها را از سطوح مختلف بدنشان بزدایند. نیروهای کششی ناشی از تلاش، جهت به زور جدا کردن یا کندن یک زالوی در حال تغذیه، می تواند باعث پاره شدن بدن حیوان گردد. چنانچه کسی سعی کند زالوی در حال تغذیه را به زور و یا با ریختن نمک و یا مواد دیگر بر روی زالو از بدن میزبان جدا نماید، این کار باعث قی کردن محتویات روده زالو از جمله باکتری زالو یعنی آئروموناس به درون زخم گشته که باعث عفونت زخم می گردد.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، جدا کردن زالو، عفونت ناشی از زالو درمانی، باکتری زالو، آئروموناس،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

بدن زالو

دیواره بدن زالو دارای ویژگی های قابل توجهی می باشد. این دیواره به عنوان حد فاصل میان زالو و جهان خارج، باید از عهده نیازهای ویژه زندگی زالو برآید. لذا دارای خصوصیات زیر می باشد:

ü      به میزان بسیار زیادی خاصیت الاستیکی دارد.

ü      عمل تنفس جانور را به عهده دارد و انجام می دهد.

ü      به عنوان سدی در مقابل عفونت ها و مواد مضر عمل می کند.

ü      اجازه تنظیم اسمولاریته را داده و تبادل مواد شیمیایی و گازها را تنظیم می کند.

ü      مانند یک اندام حسی پیچیده واحد عمل می نماید.

ü      می تواند در مقابل حملات فیزیکی مقاومت کند.

ü      می تواند لایه خارجی اش را به دور بیندازد(کوتیکول)]پوسته اندازی[

ü      جهت اهداف استتاری، پیگمانته می باشد.

ü      برای مشخص کردن نوع گونه ها سودمند می باشد.

ü      برای جلوگیر از دهیدراتاسیون(بی آب شدن)عمل کرده و زالو را در خلال خواب زمستانی و دوره های استراحت تابستانی محافظت می کند.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، بدن زالو، زندگی زالو،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

مقدارخون خارج شده هنگام زالودرمانی

خروج چه مقدار خون از بدن در هنگام زالودرمانی سود بخش بوده و بی خطر است؟ این سوال از زمان های قدیم تا به امروز مطرح بوده است. پزشکان و محققان هنوز در این مورد به توافق نرسیده اند. آیا این امکان وجود دارد که بدانیم چه مقدار خون در هر جلسه درمان توسط زالو خارج می شود؟ بله، اما فقط زمانی که همه زالوها یک نوع و یک اندازه باشندو همه به میزان مساوی گرسنه باشند یا همه بعد از مصرف مقدارخون برابر سیر شوند! اما حتی هنگامی که همه چیز بین زالوها یکسان باشد، بعضی از آن ها بیش از یک ساعت متصل می مانند در حالیکه برخی پس از چند دقیقه که هیچ خونی مصرف نکرده اند، جدا می شوند. ضمنا چگونه می توان میزان خونریزی بعد از جدا شدن زالو را که ممکن است سی دقیقه یا بیشتر طول بکشد در مواردی تا بیست و چهار ساعت تخمین زد؟

اگر امکان مشاهده بیست مورد درمان مشابه را داشته باشیم، متوجه خواهید شد که شاید فقط دو تشابه حجمی وجود دارد. در حالیکه خونریزی از یک زخم در یک جلسه درمان تا جلسه دیگر متفاوت است. این تفاوت در حجم خون خارج شده از بدن، یکی از مهمترین معضلات زالودرمانی است، زیرا مستلزم توجه ویژه متخصصیمی باشد که قادر به تشخیص مقدار خون خارج شده باشد و بتواند با توجه ادامه درمان، خاتمه درمان، ارتقای سلامتی یا هرگونه ناراحتی که برای بیمار حادث شده است، تصمیم لازم اخذ نماید.

عوامل زیادی در مقدار خون خارج شده از بدن در یک جلسه موثر است. مشاهده شده که سرعت مکش به شرایط مختلفی بستگی دارد از جمله : زمان یا فصلی از سال که زالو گرفته شده است، روش انتقال و شرایط نگهداری، سن، اندازه، سلامت، توانایی زالو و .... ثابت شده است که زالوهای بزرگ، خون را آهسته تر مصرف می کنند و سریع تر جدا می شوند، در حالیکه زالوهای کوچک ضعیف ترند وخون کمتری استخراج می نمایند، در مقابل زالوهای متوسط با توان عادی، خون را تا زمانی که کاملا سیر شوند ( حتی تا سر حد مرگ ) با علاقه مصرف می کنند.

وقتی سایر عوامل با عدم توانایی محاسبه مقدار خون خارج شده توسط زالو توام شود کار پیچیده تر می شود. برای مثال زالوها به شدت تحت تاثیر تغییرات فصلی و تغییرات دمایی می باشند. گرمای سخت تابستان و یخبندان زمستان آثار زیان باری روی زالوها دارد. موید این مطلب آن است که، زالوها اغلب در طول پاییز توانمند بوده و حتی در بهار این توانمندی بیشتر می شود.

میزان اشتهای زالو به خون، بستگی به میزان گرسنگی آن دارد. یک زالوی سیر، نسبت به زالوی گرسنه اشتیاق کمتری نسبت به خون دارد. زالوهای گرسنه برای رفع نیاز خود، تهاجمی عمل می نمایند. هرچند زالوهایی که فوق العاده تهی شده باشند قادر به عملکرد عادی نیز نخواهند بود. به خاطر داشته باشید که زالوها در دوره طولانی گرسنگی تا 75% جرم بدنی خود را از دست می دهند، که این مسئله آنها را ناتوان کرده و در نتیجه قادر به مکش خون نخواهد بود.

عامل موثر دیگر در مقدار خون خارج شده توسط زالو، واکنش آن نسبت به بیمار است. مانند هر موجود زنده دیگر، زالو نسبت به سن بیمار، وضعیت سیستم عروقی، وضعیت پوست، مزاج بیمار و ..... واکنش های متفاوت دارد. پوست های نازک و با طراوت کودکان بسیار مورد علاقه زالو است، در حالیکه پوست سست، فرسوده و پوست دارای گردش خون ضعیف سالمندان تمایل و حالت تهاجمی آنها را برای اتصال به بدن کم می نماید. محل قرارگیری زالو روی بدن نیز حائز اهمیت است. زالوها اتصال به قسمت هایی که دارای گردش خون مویرگی بیشتری هستند (مانند پوست ناحیه گردن) را ترجیح می دهند.

زالوهای پرورشی با کیفیت عالی، رفتار همسانی دارند و همچنین نسبت به زالوهایی که از طبیعت به دست می آیند، عملکرد مشابهی دارند. این تشابه عملکرد زالوهای پرورشی در حذف اندکی از حدسیات ما در مورد میزان خون خارج شده کمک می کند. ضمن اینکه زالوهای پرورشی، برخلاف زالوهای صید شده در طبیعت، کاملا ایمن هستند.

نکته : اگر باید از بیمار مقدار اندکی خون خارج شود، بهتر است از زالوهای جوان و کوچک استفاده کرد و اگر خروج مقدار بیشتر ی از خون نیاز است، زالوهای متوسط و بزرگ مناسبتر هستند.

جهت تهیه زالوی پرورشی با کیفیت بالا با گروه صنعتی زالو پروران راگا تماس بگیرید:

09125456280 55973651 - 55939244

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زالودرمانی، زالوهای پرورشی، گروه صنعتی زالو پروران راگا،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

شغل پرورش زالو

طبق گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در سال 1395 معادل 4/12% بوده که تعداد بیکاران جمعیت 10ساله و بیشتر برابر 3203398 نفر در کل کشور می باشد که از این تعداد 2191568 نفر مرد و 1011830 نفر را زنان تشکیل می دهند.

حال در شرایط رکود حاکم بر بازار و افزایش نرخ رشد بیکاری در کشور تکلیف این خیل عظیم بیکاران چیست؟

آیا نباید به فکر تامین معیشت این سه میلیون نفر بود ؟

که به فرمایش حضرت علی (علیه السلام) : از دری که فقر وارد شود از در دیگر دین و ایمان خارج می شود.

پس ایجاد شغل وظیفه هر فرد آگاه و وطن پرستی می باشد تا بتوانیم آینده این کشور را با دستان خود بسازیم.

برای کمک به ایجاد اشتغال در کشور همین بس که فرصت شغلی پرورش زالو را دریابیم و با ایجاد کارگاههای کوچک و بزرگ هم به اقتصاد کشور و هم به کاهش نرخ بیکاری کمک نماییم.

جالب است بدانید که راه اندازی هر کارگاه 15000 قطعه ای پرورش زالو در حالت سنتی ( طرح خانگی ) برابر با ایجاد اشتغال یک نفر می باشد. و با توجه به اینکه راه اندازی کسب و کار پر سود پرورش زالو که بیش از 50% سوددهی دارد و امکان راه اندازی آن در بحث کارگاههای خانگی با ظرفیت تولید 5000 قطعه و با سرمایه 15000000 تومان ( با وجود داشتن فضای مناسب و انجام کار توسط متقاضی) می باشد، لذا فرصتی مناسب جهت کسانی فراهم شده تا برای فرار از بیکاری و همچنین انجام شغلی که خودشان مدیریت کار خود را داشته باشند و نه اینکه کارمند دیگری بوده و همواره منتظر دستور و فرمان کارفرما باشند بوجود آمده است.

لذا به دوستان توصیه می شود در ابتدای کار نسبت به آموزش کار پرورش زالو به طور کامل اقدام نمایند و با خواندن کتاب پرورش زالو و یا تهیه پکیج آموزش پرورش زالو نسبت به تکمیل معلومات خود اقدام نمایند و در گام بعدی به برنامه ریزی درست فرآیند و سازماندهی کار و همچنین مشاوره با شرکت هایی که دارای سابقه درخشان در این زمینه هستند اقدام نموده و در پایان نسبت به راه اندازی یک فاز کوچک برای کسب تجربه پرورش زالو اقدام نمایند و رفته رفته کار خود را توسعه دهند تا انشاءالله به درآمد زایی عالی در این خصوص برسند.

شرکت صنعتی زالو پروران راگا در تمامی مراحل پرورش زالو از صفر تا صد شامل: آموزش، مشاوره، اجرای فارم، خرید لوازم، فروش زالو و خرید زالو فعالیت می نماید. لذا علاقمندان می توانند جهت استفاده از خدمات مورد نظر خود با شماره های ذیل تماس بگیرند:

09125456280 55939244 - 55973651

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، شغل پرورش زالو، کسب و کار پر سود، مراحل پرورش زالو، فرصت شغلی پرورش زالو، کتاب پرورش زالو، پکیج آموزش پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

تقویت سیستم ایمنی بدن با زالودرمانی

زالودرمانی تنها یک معالجه سطحی و یک خونریزی مکانیکی در یک نقطه که فقط  برای ارگان های نزدیک آن محل سودمند باشد نیست بلکه فرآیند پیچیده ای است که باید به عنوان یک درمان جامع برای کل بدن در نظر گرفته شود. زمانی که برخی بافت ها آسیب دیده اند یا به دلیل قطع گردش خون میکروسکپی ( قطع جریان خون میکروسکپی به عنوان علت اساسی بسیاری از بیماری ها معرفی شده است) غیرعادی عمل می کنند، تمامی ارگانیسم آسیب دیده و رنج می برد.

تبادلات مهم موادغذایی و مواد زاید سلولی در عروق خونی میکروسکوپی بافت ها اتفاق می افتد. زالودرمانی سیستم عروقی و لنفاتیک را به شدت تحت تاثیر قرار داده و با یک واکنش بیوشیمیایی موجب تقویت اندام، تقویت سیستم ایمنی و افزایش قدرت مقاومت در برابر عوامل بیماری زایی که اندام را از درون و بیرون احاطه کرده است میشود. درنتیجه دمای بدن معتدل، فشار خون نرمال، میزان قند خون تنظیم و در نهایت سلامت کلی بازیابی می گردد.

درمان از زمانی که زالو به پوست متصل می شود، شروع شده و مواد بیولوژیکی ( موجود در بزاق زالو ) وارد جریان خون می گردد. طبیعتا با این عمل سیستم ایمنی به سرعت هشیار شده و به طور خودکار، دفاع طبیعی بدن را در برابر مهاجمان افزایش می دهد. این واکنش اغلب به دلیل سوزش محل گزش، درد و از دست رفتن خون اتفاق می افتد، از طرفی مواد موجود در بزاق زالو می می تواند سیستم ایمنی بدن را فعال نمایند. در نتیجه این فعالیت ها، میکروارگانیزم های بیماری زای موجود در خون ( گروه های مشخصی از عفونت های ناشی از استافیلوکوک، استرپتوکوک، و اسپایروکیت باکتری های حلقوی و....) ضعیف شده و سپس توسط گلبولهای سفید نابود می شوند. پس این واکنش ها، توانایی گلبولهای سفید برای به دام انداختن و نابودی میکروب ها و سلول های تخریب شده (free radicals) در رگ های خونی را افزایش می دهد.

پس از اولین جلسه درمان، این واکنش ها ممکن است احساس بیماری (کاذب) ایجاد نماید، این امر قسمتی از مراحل درمان است و در نهایت به بیمار کمک می کند تا سلامت کلی خود را به دست آورد. وانگهی شدت تاثیر زالودرمانی به طور عمده به حساسیت اندام های فرد و میزان خراش های ایجاد شده توسط زالوها بستگی دارد. این موضوع مستقیما با تعداد زالوهای استفاده شده در یک محل مرتبط است. در ضمن شدت واکنش بدن به درمان، وابسته به نوع بیماری می باشد. در نتیجه بسیار ضروری است که در طول درمان به دقت ناظر عکس العمل اندام ها باشیم.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زالودرمانی، بزاق زالو، تقویت سیست ایمنی بدن با زالودرمانی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه
پیوند گوش با کمک زالو
در سال 1985 میلادی، گوش راست یک پسر بچه 5 ساله از اهالی مدفورد ماساچوست توسط یک سگ مورد حمله و گاز گرفتگی قرار گرفت و جدا شد. پزشکان و جراحان وی ، پس از ساعت ها عمل جراحی، موفق به اتصال مجدد گوش وی شدند. در این عمل ارتباط  عروق خونی گوش به وسیله آناستوموزهای میکروسکوپی (عمل پیوند عروق به یکدیگر در زیر میکروسکوپ) به بدن مجددا برقرار گشت. در این موارد آناستوموز و پیوند شریان ها به روش میکروسرجری نیاز به تبحر و تجربه ویژه جراح داشته و اتصال مجدد ورید های موئینه و بسیار نازک که معمولا روی هم خوابیده اند (کلاپس گشته اند) بی نهایت سخت و چالش برانگیز است. گرچه یک شریان و وریدهای متعددی پیوند مجدد شده بودند ولی شانس بقا و احیای گوش مورد نظر بسیار کم بود. پس از مدت کوتاهی در گوش بخیه شده، علایم نارسایی و احتقان وریدی بروز نمود که منجر به تغییر رنگ آبی و تورم آن گشت. در این موقع یک دکتر ارتشی به نام Upton که استاد رشته جراحی بود جهت بر طرف نمودن احتقان وریدی به وجود آمده، چندین زالو را در ناحیه ضایعه دیده گوش قرار داد. تنها تجربه ای که تا آن زمان او داشت این بود که زالو ها در درمان پیوندهای پوستی با خون رسانی ناکافی به کار می روند. پس از ابتکار فوق ، جریان خون گوش جراحی شده سریعا بهبود یافت و پسر بچه با گوشی سالم و عاری از اشکال از بیمارستان مرخص گشت.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، پیوند گوش با کمک زالو،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

پوشش خارجی زالو

بدن زالو از کوتیکول نازکی که توسط اپیدرم  تک لایه ترشح می شود پوشیده شده و تعداد زیادی غدد مخاطی تک سلولی به سطح آن باز می شود. در ناحیه ی درم یا زیر پوست سلول رنگدانه ای و مویرگ های خونی قرار دارد. دستگاه عضلانی زالو کامل، پرکار و قوی است و دارای 4 دسته الیاف حلقوی، طولی، مایل و عضلات پشتی شکمی می باشد.

همانند کرم های حلقوی و بندپایان، زالوها نیز لوله ی گوارش مستقیم دارند. اما تمام زالوها واجد کلایتلوم (کمربند تناسلی) می باشند. ساختاری که هرگز در بند پایان دیده نمی شود.کلایتلوم یک بخش تغییر شکل یافته ی دیواره بدن است که در اطراف نوزاد تازه متولد شده کوکون را ترشح می کند. وجود کلایتوم زالوها را در طبقه ی کرم های حلقوی حفظ می کند. علیرغم اینکه بسیاری از زالوها دارای تشابهات فراوانی با بندپایان هستند.کلایتلوم در زالوها مشخصات ساختاری و مرفولوژیکی کرم های خاکی را ندارد، اما ساختار غدد ترشحی و فعالیت آنها یکسان است.

به طور کلی می توان بخش های خارجی بدن زالوها را به شرح زیر تفکیک نمود:

ü      ناحیه سر

ü      ناحیه پیش تناسلی

ü      ناحیه تناسلی

ü      ناحیه ی میانی

ü      ناحیه دم

ü      ناحیه بادکش خلفی

وبسایت اصلی گروه صنعتی زالو پروران راگا ==== کاملترین وبسایت موجود در کشور:


www.medicalleechco.com

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، پوشش خارجی زالو، بدن زالو، اپیدرم زالو، کلایتلوم،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

در امریکا ، بودجه اختصاص یافته به طب مکمل ( طب سنتی ) در سال 2007 ، معادل 41% کل بودجه موسسات ملی سلامت و تقریبا برابر بودجه موسسه ملی سرطان می باشد که مبلغ قابل توجهی است. در همین سال (2007)، به طور متوسط 3/38% بالغین و 8/11% اطفال امریکایی به طب مکمل مراجعه کرده و حدود9/33 میلیارد دلار برای مراجعه پزشکی و خرید محصولات طب مکمل هزینه کرده اند که دو سوم آن مربوط به خرید داروها بوده است. تعداد پزشکان و درمانگرانی که از خدمت رسانی طب سنتی و مکمل برای بیماران خود استفاده می کنند و نیز تعداد اقلام داروهای طبیعی تولید و تجویز شده روز به روز در حال رشد و افزایش می باشند. در تمامی این موارد، مردم به عنوان مخاطبان و استفاده کنندگان اصلی از این شیوه های مفید تشخیصی درمانی، مقدم بر حکومت ها حرکت کرده و به دلیل ناکارآمدی ها و عوارض طب رایج از یک سو و موثر بودن، کم عارضه بودن، تناسب فرهنگی و ارزان و در دسترس بودن طب های سنتی و مکمل از سوی دیگر، آنها را مورد استفاده قرار داده اند.

یکی از زیر شاخه های طب سنتی رشته زالودرمانی است که با اقبال مردم مواجه شده است و با معجزاتی که زالو این گوهر عظیم خلقت از خود نشان داده است در کشور عزیزمان ایران روزانه عده بیشتری به سمت زالو و زالودرمانی حرکت می کنند که این خود از نگاه اشتغالزایی جهت تولید زالو و پرورش زالو حائز اهمیت است و جهت تامین مصرف پزشکی باید جوانان ما از هم اکنون به فکر کار آفرینی و اشتغالزایی باشند .

جهت کسب آموزش های تخصصی پرورش زالو با گروه صنعتی زالو پروران راگا تماس بگیرید :

09125456280 55939244 - 55973651

نوع مطلب :
برچسب ها : طب مکمل، زالو، پرورش زالو، زالوپروران راگا، زالو درمانی، زالودرمانی،
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic