تکثیر و پرورش زالوی پزشکی صادراتی
هدف ما ارئه باکیفیت ترین زالوی ایران به کشورهای جهان است.
پنجشنبه 31 فروردین 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

تنوع زالوها

ü      زالوها بر اساس شیوه های متفاوت تغذیه طبقه بندی شده اند. یک گروه از زالوهای آرواره دار یا گناتوبدلیدا مانند اعضای خانوادهی هیرودینیده یک برآمدگی سوزن مانند به نام خرطوم را داخل بدن میزبان فرو برده و آنزیمی به نام همتین ترشح می کنند که لخته های خون ایجاد شده را حل می کند. زالوهایی که از مایعات بدن کرم ها و حلزون های کوچک آب شیرین تغذیه می کنند، چنین دستگاهی دارند.

یک گروه زالوهای کرمی یا فارینگوبدلیدا آرواره یا دندان ندارند و کل شکار را می بلعند. غذای این ها به طور عمده شامل بی مهرگان کوچک است.

ü      زالوها آنلیدهایی هستند که هر دو اندام پانما و تارچه در ساختار تشریحی آن ها کاهش یافته است. برخی مکنده ی خون مهره داران یا بی مهرگان بوده ( مانند گونه پیسیکولیده ) وسایر گونه ها اغلب شکارچی و یا حتی زباله گرد می باشند. اغلب ساکن آب های شیرین (هر دو آب های ساکن و جاری) هستند. اما گونه های دریایی یا خشکی زی نیز وجود دارند. این جانوران تخم گذارند و تخم ها در داخل کوکون ها که به وسیله کمربند تناسلی ترشح می شود قرار می گیرند. چرخه ی زیستی آن ها مستقیم بوده و مرحله ی لاروی ندارند و نوزادان به محض آزاد شدن قادر به زندگی مستقل هستند.

ü      زالوهایی که در اروپا و امریکا برای مصارف پزشکی به کار می روند اغلب در گروه هیرودینیده قرار دارند: مانند مارکروبدلا دکورا و هیرودو مدیسینالیس.


وبسایت اصلی راگا

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، هیرودو مدیسینالیس،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 28 فروردین 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه
تکامل نژادی زالوها
بر اساس آخرین فرضیه های شجره شناسی مولکولی می توان بیان نمود که زالوها اساسا گونه های بی مهره ای با منشا آب شیرین هستند که تعداد اندکی از آن ها قادر شده اند خود را به محیط خشکی و یا دریایی سازگار نمایند. علاوه بر زندگی انگلی خارجی آن ها، خونخواری حتی به طور موقت ویژگی کمترمیزبانی و زندگی همزیستی و یا انگلی این جانوران و بین هر دو گروه برانشیوبدلیده و آکانتوبدلیده از اجداد آن ها به ارث رسیده است. اغلب محققین بر این باورند که اولین زالوهای حقیقی داراری خرطوم بوده و زندگی خونخواری داشته اند و رژیم غذایی خونخواری به کمک آرواره ها تسهیل شده است. همانند آنچه در زالوهای دارویی مانند هیرودومدیسینالیس که به طور مستقل تکامل یافته است، مشاده می گردد. از آن پس، گروهی از زالوها به روش تغذیه ای شکاری روی آورده اند.
جهت اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی گروه صنعتی زالو پروران راگا مراجعه نمایید : www.medicalleechco.com

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، تکامل نژادی زالوها، هیرودو مدیسینالیس، اولین زالوها،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 23 فروردین 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه
تحمل زالوها نسبت به آلودگی محیط های آبی
علی رغم فراوانی زالوهادر همه ی انواع زیستگاه های آبی، مطالعات اندکی در مورد واکنش زالوها نسبت به آلودگی محیط در اکوسیستم های رودخانه ای و دریاچه ای آب شیرین انجام شده است.این جانوران مقاومت بالایی به آلودگی نشان می دهند؛ اگر چه هرگز به عنوان گونه های شاخص کیفیت و آلودگی های محیط های آبی طبقه بندی نشده اند، اما برخی  زالوها که ویژه ی آب های آلوده هستند، در مناطق آلوده ی رودخانه ها به نسبت مناطق پاک رودخانه بیشتر مشاهده می شوند.
بسیاری از زالوها آلودگی های زیر حد مجاز و غیر معمول را تحمل می کنند و یا گونه هایی نیز وجود دارند که نسبت به آلودگی های زیر حد مجاز تحمل کمتری دارند. این بدین معناست که زالوها به طور معمول در بخش های کمتر آلوده شده آب های جاری یافت می شوند اما اغلب قادر به زندگی در نواحی آلوده شده نیز هستند. زالوها مخصوصا به محیط های غنی از مواد آلی، آلودگی نفتی، سولفات مس و اکثر آفت کش ها از جمله د.د.ت مقاوم هستند. این جانوران می توانند خود را با غلظت های به نسبت بالای سرب محلول در آب سازش دهند، اما مقاومت زیادی به روی محلول در آب ندارند و مواد سمی موجود در نفت در درازمدت سبب از بین رفتن بسیاری از آن ها می شود. پایداری زالو در محیط های خشکی می تواند توضیحی برای این تحمل ها باشد. بدین معنا که زالوها می توانند به طور غیرفعال در برابر آلاینده ها و مواد سمی موجود در آب مقاومت کرده و سپس فعالانه به مناطق کم تر آلوده شده ی آب مهاجرت کرده یا می توانند در آب های به نسبت آلوده با تغذیه از کم تاران آبزی بقای خود را حفظ نمایند. شکارهای پیش گفته به عنوان معیار آلودگی آب طبقه بندی شده اند و می توانند در تراکم های بالا در آب های آلوده زیست نمایند. آلوهای مقاوم به آلودگی از تراکم این موجودات سود می برندو در نزدیکی بخش هایآلوده شده ی رودخانه به خوبی رشد می کنند. از این نگاه می توان بیان نمود که زالوها شاخص مناسبی جهت ارزیابی آلودگی نیستند، اما می توانند شاخص ثانوی آلودگی های محیطی باشند. در ارتباط با موضوع زالوها و آلودگی های محیطی ، بیشتر تحقیقات در رودخانه ها انجام گرفته است، اما مشخص شده که اغلب زالوهای رودخانه ای به طور معمول همان هایی هستند که معمولا ساکن مناطق مواج دریاچه ها می باشند و برخی گونه ها ممکن است به عنوان یکی از شاخص های آلودگی دریاچه ها نیز مدنظر قرار گیرند . بر اساس اطلاعات موجود در رابطه با حضور برخی گونه ها در محیط های متفاوت، می توان استنتاج نمود که میزان توده ی زنده ی شکار زالوها ( کم تاران و لارو دوبالان ) در یک منطقه ی رودخانه بر تراکم زالوها تاثیر می گذارد و از آن جایی که این شکارها به عنوان شاخص آلودگی آب مطرح هستند، بنابراین تراکم زالوها نیز می تواند در جمع بندی و ارزیابی کیفی و بررسی آلودگی آب ها مورد استفاده قرار گیرد. دربین زالوها، برخی زالوهای جنس هیرودو برای سنجش آلودگی آب مناسب تر هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زالو و پرورش زالو به وبسایت اصلی شرکت زالو پروران راگاه به آدرس زیر مراجعه نمایید : www.medicalleechco.com
نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، تحمل زالو نسبت به آلودگی محیط، تراکم زالو، زیستگاه آبی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 16 فروردین 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

آیا میدانید در بعضی از کشورهای دنیا ثروتمندان آن کشور مشغول تولید و پرورش زالو میباشند؟

کشور چهار فصل ما ایران از هر نظر محیطی فوق العاده برای پرورش و تکثیر زالو میباشد.

شما در هر نقطه از کشور عزیزمان که هستید میتوانید مشغول به کار پرورش زالو شوید و شما هم به فردی ثروتمند تبدیل شوید. البته شما به شرطی به موفقیت کامل دسترسی پیدا میکنید که درکنار یک مجموعه و کادر متخصص پرورش زالو باشید و از مجموعه در بحث مشاوره زالو (راه اندازی ، مشاوره ، اجرا) کمک بگیرید و گام به گام با مجموعه پیش روید.همانطور که میدانید یک شخص هر چند هم در مبحث زالو بداند ، نمیتواند مثل یک مجموعه عمل کند ؛ چون مجموعه همه جوانب را درنظر میگیرد و هم از فکر و نظر و ایده چندین نفر متخصص پرورش زالو استفاده میکند.در این راستا(پرورش ، تولید ، خرید و فروش زالو) شرکت زالو پروران راگا با کادری مجرب و تحصیل کرده آماده ارائه هر نوع خدمات و مشاوره و آموزش در بحث زالو(تولید زالو، خرید زالو ، فروش زالو ، پرورش زالو و ...) میباشد.

مدیر مجموعه مهندس عباس ابوحمزه مولف اولین کتاب پرورش زالو در ایران می باشد که دارای سوابق درخشانی در پست های قبلی دارد و با اهداف بلند در نظر است باعت اشتغالزایی در کشور عزیمان ایران گردند.

جهت استفاده از خدمات تخصصی در زمینه پرورش زالو ، آموزش پرورش زالو ، اجرای فارم پرورش زالو ، خرید زالو ، فروش زالو با شماره های زیر تماس بگیرید :

09125456280 55973651 - 55939244


وبسایت رسمی شرکت راگا

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، کتاب پرورش زالو، خرید زالو، فروش زالو، خرید و فروش زالو، آموزش پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 14 فروردین 1396 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

اثر عوامل غیر زنده بر روی انتشار زالوها

انتشار و فراوانی زالوها به وسیله ی هر دو عامل زنده و غیر زنده ی محیط متاثر می گردد که هر یک دارای ماهیت و ویژی متفاوتی می باشد. از آن جایی که عوامل غیر زنده ی محیط ( عوامل فیزیکی ، شیمیایی، جریان آب، دما و ...) قابل اندازه گیری هستند، امکان شناسایی دامنه ی مطلوب و محدوده ی قابل تحمل زیست زالوهای آبزی در رابطه با این عوامل وجود دارد. گرچه در مورد زالوهای خاکزی و یا گونه هایی که در مناطق گرمسیری مرطوب زیست می نمایند، تعیین دامنه ای از عوامل محیطی مطلوب و محدوده های غیرقابل تحمل به سادگی امکان پذیر نیست. بدین ترتیب، می توان بیان نمود که زالوهای آبزی از الگوهای خاصی برای انتشار تبعیت می نمایند که به طور قطع چنین الگوهایی نیز با عوامل فیزیکی و شیمیایی آب مرتبط هستند. یکی از عوامل موثر بر انتشار زالوهای آب شیرین در دریاچه ها و استخر ها، میزان غلظت کلسیم آب می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده می توان دریاچه ها و استخرها را از نظر غلظت کلسیم به سه گروه تقسیم نمود:

1 دریاچه هایی با آب سخت با غلظت کلسیم حدود 20 تا 24 میلی گرم در لیتر.

2 - دریاچه هایی با آب سختی کم با غلظت کلسیم حدود 14 تا 20 میلی گرم در لیتر.

3 - دریاچه هایی با آب سبک با غلظت کلسیم حدود 8 تا 14 میلی گرم در لیتر.

چنین میزان هایی از کلسیم، تعیین کننده میزان سختی آب خواهد بود.

بدنه های آبی کوچک دارای فون ( تنوع ) زالوهای متفاوتی نسبت به بدنه های آبی بزرگ می باشند. حتی اگر غلظت کلسیم آن ها تقریبا مشابه باشد.

یکی از دلایل این تفاوت مربوط به تراکم گیاهان آبزی ریشه در آب این بدنه های آبی است. در بدنه های کوچک آب ، چنین گیاهان آبزی متراکم تر بوده و تولید محصولات تجزیه شده ی آن ها به افزایش غلظت اسیدهای آلی در آب منجر می شود که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم سبب ممانعت از افزایش جمعیت زالو می گردد. چنین فرایندی در دریاچه های با آب سبک منجر به حالت اسیدی و دیستروفیک گشته که ممکن است شرایط زیستی را برای اغلب گونه های زالو نامناسب سازد.

به غیر از میزان سختی آب و اندازه ی بدنه ی آبی که بر روی جمعیت زالوها و غالبیت آن ها تاثیر گذارند، میزان اکسیژن محلول در آب نیز در ترکیب گونه ای زالو موثر است. این متغیر شیمیایی داراری تغییرات روزانه، فصلی و سالانه است. اما به عنوان یک قانون کلی، آب های غیر آلوده ی جاری و یا آب های ساکن متلاطم در نواحی ساحلی دارای اکسیژن بیشتری نسبت به مناطقی که دارای لجن ناشی از تجزیه ی موارد گیاهی و جانوری می باشد، هستند.

برخی از گونه های زالوها با جریان های آبی سریع خود را سازش داده اند. چنین گونه هایی مجهز به دو بادکش هستند. بنابراین جداسازی این زالوها از بسترهای آن ها به وسیله ی جریان آببه آسانی امکان پذیر نیست. گرچه در طی زمان تولید مثل این گونه ها قادرند بچه های خود را از جریان تند آب محافظت کنند، اما در سایر گونه ها ممکن است زاده ها به وسیله جریان آب جابه جا شده و یا از بین بروند.

نوع مطلب :
برچسب ها : اثر عوامل غیر زنده بر انتشار زالو، زالو، انتشار زالو، فراوانی زالو، گونه های زالو،
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات