تکثیر و پرورش زالوی پزشکی صادراتی
هدف ما ارئه باکیفیت ترین زالوی ایران به کشورهای جهان است.
معجزه زالو درمانی
نجات یک جوان از عفونت شدید چشم در ناحیه مجرای اشکی ، تنها با یک زالو
صبح یکی از روزهای خدا در سال1389 در مطب شهرستان بجنورد ، این جوان رعنا با چهره ای نگران ومضطرب مراجعه کرد از درد شدید چشم خود ، به شدت می نالید یک طرف صورت جوان متورم و قرمز بود . به هیچ عنوان پلکها را نمی شد بالا یا پایین کرد . با کوچکترین تماس با صورت ، از درد فریاد می کشید .سفیدی چشم را نمی شد دید . گفتم از چه زمانی به این درد مبتلا شدید ؟ با حالتی نا امید پاسخ داد ، دو سال است که من درگیر مجرای اشکی این چشم هستم . ابتدا مجرای اشکی من مسدود شد. به پزشکان مختلفی مراجعه کردم ، درمان نشدم ، هر روز بدتر می شدم ، تا اینکه مجرای اشکی من به شدت عفونی وملتهب شد . تمام آنتی بیوتیکهای ممکن را به من دادند اما درمان نشدم . به پزشکان متخصص چشم و عفونی در طب مدرن مراجعه کردم ، اما درمان نشدم احساس می کردم چشم من درمان نمی شود و احتمال دارد که تخلیه شود ، از همه جا نا امید شدم که یکی از آشنایان کلینیک طب سنتی شما را به من معرفی کرد . در عین حالیکه هیچ اطلاعی از کار شما نداشتم ،اما به من گفتند که روشهای طب سنتی ایران میتواند درد مرا درمان کند .خواهش می کنم کاری کنید که درد چشم من ساکت شود. این درد خیلی کشنده است ، طاقتم تمام شده و دیگر تحمل آنرا را ندارم به ایشان گفتم باید زالودرمانی کنید با تعجب گفت این زالودرمانی برای چشمم ضرر ندارد ؟ با اطمینان جواب دادم خیر . دوباره پرسید خوب می شوم ؟ جواب دادم ، دوا در دست من است و شفا در دست خداوند است . انشاالله درمان می شوید . گفتن این جملات انگار دلش را محکم کرد و با یاد خدا و دعای شفا ، زالو درمانی را با رضایت کتبی بیمار شروع کردیم .
بیمار جوانی بود با طبع دموی و به جز این بیماری مشکل دیگری نداشت . از نظر بدنی سالم بود اما درد امانش را بریدن بود
در همان جلسه اول یک عدد زالوی متوسط البته کمی بزرگتر روی مرکز التهابات انداختم . چند دقیقه ای نگذشته بود که بیمار گفت دردم از بین رفت . صورت بیمار باز شد ، انگار بار سنگینی را از روی دوشش برداشته بودند ، احساس راحتی خاصی داشت مدام می گفت درد من آرام شد . زالو درمانی حدود چهل دقیقه بیشتر طول نکشید در طول همین مدت بیمار متحول شد ، نور امید درجشمانش برق می زد ، خیلی خوشحال شده بود ، از نگاهش می شد فهمید که به زالودرمانی اعتماد پیدا کرد ه است . بعد از زالودرمانی پانسمان شد و با خوشحالی از مطب خارج شد . 48 ساعت بعد برای ویزیت زالودرمانی مراجعه کرد . واقعاً معجزه شده بود ، تمام التهابات درمان شده و ورم چشم به طور کامل خوابیده بود ، از دیدن بیمار بی نهایت خوشحال شدم و با تمام وجود از خدای منان که مرا شرمنده این جوان نکرده بود سپاسگزاری کردم .
مطلب فوق برگرفته از سایت دکتر حسن حاج طالبی می باشد .
نوع مطلب :
برچسب ها : زالودرمانی، زالو، زالو برای درمان عفونت چشم، عفونت چشم و زالو، معجزه زالو، معجزه زالو درمانی، معجزه زالودرمانی برای عفونت چشم،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 28 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

مشكل گیرایی ضعیف زالو در زالو درمانی یكی از بزرگترین معضل ها برای پزشكان زالو درمانی میباشد به طوری كه زمان بسیار زیادی را برای اینكه زالو به بدن بیمار بچسبد صرف میكنند و برخی پزشكان نیز دست به كار های غیر معمول میزنند ( مثل تیغ زدن بدن بیمار برای تحریك زالو به چسبیدن ) متاسفانه دلیل این عدم گیرایی ارائه زالو های بی كیفیت و غیر بهداشتی میباشد كه از طبیعت جمع آوری شده است و هیچ گونه قرنطینه و مراحل استریل كردن روی آنها انجام نشده است

 ❗️یكی از تفاوت های زالو های طبیعی ( صیدی) و پرورشی در همین نكته است ❗️

زالو های پرورشی دارای شناسنامه میباشند و مشخص است یك زالو زمان اخرین تغذیه آن چه زمانی بوده است زیرا زالو ها بعد از تغذیه حتما باید حداقل به مدت ٣ الی ٤ ماه در فضایی استریل قرنطینه شده باشند تا غذایی كه در بدنشان است در این مدت به طور كامل هضم شود و وقتی برای پزشكان ارسال میشود درجا و بدون صرف زمان زیاد به بدن بیمار بچسبد و شروع به خون خوردن كند .

جهت تهیه زالوی بهداشتی در سایز های مختلف با گروه صنعتی زالو پروران راگا تماس بگیرید .

۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۷۳۶۵۱ - ۵۵۹۳۹۲۴۴

نوع مطلب :
برچسب ها : گیرایی ضعیف زالو، زالو، زالودرمانی، عدم گیرایی زالو، زالو صیدی، زالو پرورشی، تهیه زالو،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 24 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

محصول جدید شرکت صنعتی زالو پروران راگا برای آنان که از مواد شیمیایی و داروهای موجود در بازار خسته شده اند :

روغن زالو و خراطین تولید شده از زالو ها و کرم های درجه یک با فرمول جدید ، بدون هیچگونه موارد شیمیایی و کاملا منطبق بر کتاب های طب سنتی پزشکان بزرگ چون ابوعلی سینا تولید شده است و در بسته بندی شیک به همراه بروشور و دستورالعمل مصرف روغن زالو برای هموطنان عزیز ارائه می گردد .

تضمین اثر بخشی محصول ظرف دو هفته ;

جهت تهیه با گروه صنعتی زالو پروران راگا تماس بگیرید : ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۷۳۶۵۱ - ۵۵۹۳۹۲۴۴

نوع مطلب :
برچسب ها : روغن زالو، روغن زالو و خراطین، خراطین، تهیه روغن زالو، تهیه خراطین، شرکت صنعتی زالو پروران راگا، روغن زالو و خراطین اصل و خالص،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه
بازاریابی زالو
با سلام و احترم خدمت عزیزان ;
بدون شک دغدغه و سوال تمامی کسانی که قصد شروع کار پرورش زالو را دارند بحث بازاریابی زالو و فروش زالو پس از طی زمان تکثیر و پرورش زالو در مزارع خود می باشد .
و اکثرا  نگران فروش محصول زالو هستند و می گویند اگر من در این کار سرمایه گذاری کنم و پس از صرف زمان ، آنگاه محصول خود را چگونه به فروش برسانم ؟
جهت آرامش خاطر دوستان موارد ذیل را باستحضار می رساند : 
در حال حاضر عرضه و تقاضای زالو در کشورمان ایران با هم برابر نیست و همواره تقاضا بیشتر از عرضه بوده ، که یکی از دلایل افزایش قیمت در فصل سرد سال نیز همین است . و طبق آمار های منابع گوناگون نیاز روزانه کشور به صورت میانگین 60000 قطعه زالو می باشد . که تامین این تعداد زالو نیاز به احداث حداقل 450 فارم نیمه صنعتی تکثیر و پرورش زالو با ظرفیت تولید 40000 قطعه در سال است .
وجود فرآورده های جانبی زالو نظیر روغن زالو ، زالوی پودر شده ، آنزیم زالو ، زالوی فریز شده ، لوسیون ( کرم ) زالو و .... تقاضای بیشتری را به وجود آورده و چه بسا که برخی از موارد نظیر آنزیم زالو و یا لوسیون زالو هم اینک در کشورمان تولید نمی شود ، که ایجاد سازوکار آن نیازمند دانش فنی و تکنولوژی و سرمایه فراوان و واردات از کشورهای دیگر را دارد .
وجود بستر صادرات زالو به کشورهای دیگر ، که زالوی ایران را بهترین گونه زالو برای درمان می دانند خود بازار بسیار بزرگتری است که می توان به آن اندیشید .
همه گیر شدن و رواج زالودرمانی در بین اقشار مختلف مردم که خود در راستای تحقیقات کشورهای مختلف خارجی و همچنین پزشکان و محققان کشور عزیزمان ایران خود به مصرف بیشتر زالو دامن زده است . لازم به ذکر است که حجم مصرف زالو در سال 1395 نسبت به سال 1394 بیش از دو برابر شده است .
با توجه به صید زیاد زالو از طبیعت در سالهای گذشته ، متاسفانه نسل این موجود ارزشمند در ایران همانند سایر کشور ها نظیر فرانسه رو به انقراض گذارده است . که این نیز به نوبه خود به کاهش عرضه در فصل گرم سال منجر می شود . ( یعنی فضای خوبی برای رشد و پرورش زالو فراهم است )
حال سوال من از شما خواننده گرامی این است ، با توجه به مطالب بالا آیا دلیلی بر ترس از ورود به صنعت تولید زالو وجود دارد ؟
آیا اندک تاملی بر مطالب فوق مواردی را جهت عدم آغاز به کار پرورش زالو می یابید که پایتان را برای شروع کار زالو سست کند ؟
اگر چنین است مطالبتان را با ما درمیان بگذارید تا راهنماییتان کنیم .
واحد مشاوره شرکت صنعتی زالو پروران راگا : 09125456280 – 55939244 – 55973651
ایمیل :  aaabohamzeh@gmail.com
کانال تلگرام : leechbank@
همچنین نظرتان را به خواندن مطلب خرید تضمینی زالو توسط گروه صنعتی زالو پروران راگا در لینک زیر جلب می نمایم : http://www.medicalleechco.com/fa/module/service/0-390/

نوع مطلب :
برچسب ها : بازاریابی زالو، عرضه و تقاضای زالو، پرورش زالو، تکثیر و پرورش زالو، فروش زالو، قیمت زالو،
لینک های مرتبط :

موارد مورد نیاز مکان برای تکثیر و پرورش زالو:
۱.بهتر است اول از همه ظرفیت کاری خود را مشخص کرده و طبق ان مساحت را کارشناسانه محاسبه کنید و بهتر است ۲۰% فضا بیشتر باشد تا برای افزایش طرح در آینده مجبور به جابه جایی نشوید .
۲.اب و برق و گاز داشته باشد و بهتر است مستقل باشد .
۳.اب چاه و روستایی به دلیل سختی خیلی بالا بلا استفاده است و اگرم استفاده شود هزینه تصفیه ان بسیار بالاست .
مثال میزنم:
هزینه تعویض هر ممبران دستگاه تصفیه نیمه صنعتی حدودا ۱۲۰ تومن است و چهار عدد لازمه که میشه ۴۸۰ تومن
این فیلتر ها در حالت عادی(سختی ۷۰۰) عمری حدودا ۲ ساله دارد
حال اگر این سختی دوبرابر شود قطعا عمر ان یکساله میشود و اگرم فیلتر های پیش تصفیه زود عوض نشوند به شش ماه هم میرسد
۴.برق تک فاز کافی است اما برای فارم های بالای ۲۰ هزار مولد قطعا سه فاز لازم است چون دستگاههایی مثل چیلر و فن کویل ها سه فاز میشوند
۵.بهتر است محیط کفشور داشته باشد و شیب ان درست باشد
خلاصه کار اب است و قطعا محیط خیس میشود بهتر است این اب سریعا به فاضلاب هدایت شود
۶.سقف کوتاهی داشته باشد....مزیت سقف کوتاه کنترل راحت تر دمای محیط است و همچنین صرف انرژی کمتر
در صورت بلند بودن سقف از ۴ متر قطعا باید پلاستیک بکشید و سقف را تا ۲,۸۰ کوتاه کنید
۷.ارامش کامل داشته باشد
مغازه و کارگاه در خیابان اصلی اصلا مناسب نیست
کافیست در موقع تکثیر یک کامیون بوق بزند و راندمان شما گاها ۱۰% کاهش پیدا کند
بهترین مکان زیر زمین است
۸.پنجره برای ورود نور داشته باشد
۹.محیط ترجیحا بهداشتی باشد و کف و بدنه سنگ یا کاشی باشد و اگر نبود حداقل گچ مناسبی داشته باشد
محیط های خاک گچ و سیمانی اگر باشد باید پلاستیک کشی شود
۱۰.چراغ برای روشنایی به اندازه کافی داشته باشد
پریز برق در محیط به اندازه کافی باشد
۱۱.هیچ خزنده و حشره و جنبنده ای وجود نداشته باشد
سعی شود از سم استفاده نشود و اگرم استفاده شد شسته شود و بهتر است خارج از فارم سم بزنید برتی جلوگیری از ورود
۱۲.فارم کاملا شسته شود و با فرمالین یا اب ازونیته ضد عفونی شود
۱۳.محیط حتما طبقه همکف باشد
۱۴.بهتر است محیطی کاملا بهداشتی و با کفشور برای غذادهی فراهم شود
۱۵.یک محیط دفتری برای کارکنان و مشتری ها و غیره داشته باشد
اینها نکاتی جامع از محیط بودند که امیدوارم شفاف سازی شده باشد

با شرکت صنعتی زالو پروران راگا بهترین کیفیت مشاوره و آموزش را تجربه نمایید . تلفن تماس : ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۷۳۶۵۱ - ۵۵۹۳۹۲۴۴

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، انتخاب مکان مناسب کارگاه پرورش زالو، موارد الزامی مکان مناسب کارگاه پرورش زالو، تکثیر و پرورش زالو، پرورش زالو، محل کارگاه تکثیر و پرورش زالو، شرکت صنعتی زالو پروران راگا،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 15 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

با سلام خدمت دوست داران زالو و علاقمندان به صنعت زالو

شرکت صنعتی زالو پروران راگا بزرگترین تولید کننده زالوی پزشکی در سایز های مختلف ( لارو ، آرایشی ، متوسط ، مولد ) آمادگی فروش زالو به پزشکان و عطاران و درمانگران محترم در سرتاسر ایران اسلامی را دارد . و به تمامی کسانی که قصد خرید زالو از شرکت ما را دارند این اطمینان را می دهیم که زالوی طبی با کیفیت و گیرندگی مناسب را در بهترین بسته بندی و مناسبترین قیمت ارائه می دهیم . 

همچنین تولیدکنندگان و پرورش دهندگان زالو در هرکجای ایران برای فروش زالو خود می توانند با شرکت زالو پروران راگا تماس بگیرند و با مناسبترین قیمت نسبت به فروش زالو خود اقدام نمایند .

تلفن های تماس : ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۳۹۲۴۴ - ۵۵۹۷۳۶۵۱

نوع مطلب :
برچسب ها : خرید و فروش زالو، خرید زالو، فروش زالو، صنعت زالو، شرکت صنعتی زالو پروران راگا، پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 11 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

رژیم غذایی زالوها :

زالوها زندگی انگلی دارند و یا از مرده ی بعضی جانوران تغذیه می کنند و یا به شکار کرم ها ، حشرات ، لاروها و نرم تنان کوچک می روند و یا به بدن ماهیها و یا پشت قورباغه ها می چسبند و خونخواری می کنند و خود زالوها شکار مهره داران آبزی و یا ماهیها می شوند.

پس از خونخواری کامل یک هفته طول می کشد تا زالو بتواند مجددا حرکت یا شنا کنند روند هضم خون در بدن زالو بسیار کند بوده تا چندین ماه ( 5 الی 18 ماه و معمولا 6 ماه ) به طول می انجامد . و جانور در طی این مدت نیازی به خونخواری مجدد برای تغذیه ندارد با این وجود 2 الی 4 ماه بعد زالو مجددا قادر به خونخواری است.

از نظر برخی از دوستان تغذیه زالو مشکلترین بخش در فرآیند پرورش زالو به شمار می رود و گاها همکاران در صنعت زالو تغذه زالو را مساوی با پرورش زالو می دانند .

برای آموزش حرفه ای در خصوص تکثیر و پرورش زالو با گروه صنعتی زالو پروران راگا به شماره های 09125456280 55939244 55973651 تماس حاصل نمایید .

نوع مطلب :
برچسب ها : رژِم غذایی زالو، تغذیه زالو، پرورش زالو، خونخواری زالو، تکثیر و پرورش زالو، صنعت زالو، گروه صنعتی زالو پروران راگا،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 9 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

1 نام علمی زالوی طبی هیرودو مدیسینالیس است. بدن زالوی طبی از 34 حلقه تشکیل شده است سر زالو نازکتر از انتهای آن است زالو در دو انتهای خود دارای بادکش است که بادکش جلویی در محدوده دهان شامل آرواره ها است که به شکل y انگلیسی یا همان علامت مرسدس قراردارد و در هر آرواره حدود 100 دندان و در مجموع 300 دندان دارد .. زالو های پزشکی به رنگ سبز زیتونی و یا خاکستری با دو نوار زرد یا نارنجی است که در طول بدن آن کشیده شده است .

2 -  آب ، اکسیژن ، دما از نیاز های زیستی زالو هستند که در طبیعت بیشتر در مرداب ها و باتلاق ها و در دهانه رود ها جایی که آب جریان ندارد و به حالت راکد قرار گرفته زیست می کنند و بایستی در آب سالم و در محیط دمایی 18 درجه تا 22 درجه سانتی گراد نگهداری شوند و در زمان تکثیر در دمای 27 تا 28 درجه مورد نیاز است .به طور کلی زالو به بسیاری از مواد مانند کیفیت آب ، میزان صدا ، ترکیب خاک ، وضعیت تغذیه ، ساعتهای نور روز ، گیاهان و جانوران و ... حساس است .

3 -  سیستم فضای باز و سیستم فضای بسته در فضای باز کنترل عوامل محیطی از قبیل سرما و گرما و باد و باران و تهاجم جانوران به زالو بسیار سخت است و در فضای زیاد امکان تکثیر و پرورش در یک نوببت فراهم می شود اما در فضای بسته می توان با کنترل عوامل زیستی زالو بیش از یک نوبت نیز تکثیر انجام شود . فضای کمتر در محیط بسته و تعداد بیشتر زالو از جمله مزایای فضای بسته است .

4 بازار های موجود شامل داخل کشور و خارج از کشور می شود . -  جامعه پزشکان  و شرکت های داروسازی مشتریان اصلی این محصول بوده و محصولات مرتبط زالوی خشک شده روغن زالو زالوی فریز شده پودر زالو می باشد .

5 تغذیه زالو ها از جلبک ، حلزون ، ماهیها  و به طور کلی خون پستانداران است . که در مزارع پرورشی این خون از مراکز مورد تایید که کار جمع آوری خون را از کشتارگاه ها انجام می دهند تهیه می شود و بواسطه روده و یا پارچه نسبت به تغذیه زالو ها اقدام می کنند .

6 ایجاد یک نظام صنفی منسجم در رابطه با صنعت زالو که بتوانند اعضا با مشارکت یکدیگر نسبت به قیمت گذاری مناسب و ارائه محصول با کیفیت و پرورشی به پزشکان و جلوگیری از صید بی رویه از طبیعت اقدام نمایند .

جهت مشاوره و راه اندازی مزرعه پرورش زالو با شرکت صنعتی زالو پروران راگا تماس بگیرید : ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۳۹۲۴۴ - ۵۵۹۷۳۶۵۱نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، پرورش زالو در ایران، زالو، مراحل پرورش زالو، روش پرورش زالو، نحوه پرورش زالو، شرایط پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر شیلات استان مرکزی گفت : زالو پروری از رشته های مورد حمایت اقتصاد مقاومتی است و تا ۸۰ درصد برای ایجاد کارگاه وام داده می شود .
 اکبری سقف این تسهیلات را برای تولید ۱۰۰ هزار قطعه زالو در سال عنوان کرد .
 وی افزود : پرورش زالو در کشور از مشاغل ناشناخته و پر سود است و افراد جویای کار و علاقمند باید با روش های تولید آشنا شوند . 
 خاصیت زالو در طب سنتی ، پرورش این خزنده را مورد توجه قرار داده است .
جهت مشاهده فیلم به لینک زیر مراجعه نمایید : 
http://www.iribnews.ir/fa/news/۱۱۷۳۳۷۱/%D۸%AA%D۸%B۳%D۹%۸۷%DB%۸C%D۹%۸۴%D۸%A۷%D۸%AA-۸۰-%D۸%AF%D۸%B۱%D۸%B۵%D۸%AF%DB%۸C-%D۸%A۸%D۸%B۱%D۸%A۷%DB%۸C-%D۸%A۷%DB%۸C%D۸%AC%D۸%A۷%D۸%AF-%DA%A۹%D۸%A۷%D۸%B۱%DA%AF%D۸%A۷%D۹%۸۷-%D۹%BE%D۸%B۱%D۹%۸۸%D۸%B۱%D۸%B۴-%D۸%B۲%D۸%A۷%D۹%۸۴%D۹%۸۸-%D۹%۸۱%DB%۸C%D۹%۸۴%D۹%۸۵
جهت مشاوره در زمینه راه اندازی مزرعه پرورش زالو با گروه صنعتی زالو پروران راگا با شماره های ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۳۹۲۴۴ - ۵۵۹۷۳۶۵۱ تماس بگیرید .
نوع مطلب :
برچسب ها : تسهیلات برای کارگاه پرورش زالو، پرورش زالو، مشاوره پرورش زالو، آموزش پرورش زالو، شغل پر سود پرورش زالو، زالو پروری، راه اندازی مزرعه پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
شنبه 6 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

نقرس :

 نقرس یکی از دردناکترین بیماریهای رماتیسمی است . نقرس در اثر رسوب کریستالهای سوزنی شکل اسید اوریک در بافت همبند ، یا در فضای مفصلی بین استخوانها و یا هر دو ایجاد می شود . این رسوبها منجر به التهاب مفصلی ( آرتریت ) میشود که باعث تورم ، قرمزی ، گرمی  ، درد ، و سفتی در مفاصل می شود .واژه آرتریت به حدود ۱۰۰ بیماری  رماتیسمی اطلاق می شود که مفاصل ، عضلات و استخوانها و همچنین سایر بافتهای بدن را درگیر می کند . نقرس تقریبا ۵ درصد از کل بیماران آرتریتی را دربرمی گیرد .

 

 اسیداوریک ماده ایست که از تجزیه مواد غذائی پروتئینی ( مثل گوشت قرمز ) بوجود می آید . بطور معمول ، اسید اوریک در خون حل شده و از طریق کلیه ها و ادرار دفع می شود . اگر به هر طریقی میزان اسید اوریک تولیدی بدن افزایش یابد و یا دفع آن مختل شود میزان اسیداوریک خون افزایش می یابد . اسید اوریک بالا در خون زمانیکه شخص از مواد خوراکی پروتئین مقدار زیاد مصرف نماید ، ( ترکیباتی مانند جگر ، حبوبات ، گوشت ، بعضی از ماهی ها و... ) ایجاد می شود .

البته بالا بودن اسید اوریک خون یا همان هیپراوریسمی در واقع یک بیماری به حساب نمی آید و خطرناک نیست . به هرحال اسید اوریک زیاد خون می تواند باعث رسوب در مفاصل و در نتیجه نقرس گردد . رسوبات اسد اوریک که معمولا  Tophi نامیده می شوند ممکن است بصورت یک توده در پوست اطراف مفاصل و در گوش ایجاد شوند .

ضمناً کریستال های اسیداوریک ممکن است در کلیه نیز رسوب کرده و باعث ایجاد سنگ کلیه گردد .

 در اکثریت افراد ، نقرس بطور ابتدایی مفاصل شست پاها را درگیر میکند ، گاهی در حین بیماری ، ٧۵ درصد از بیماران دچار التهاب مفصل شست پا می شوند . ضمناً نقرس می تواند قوزک ها ، پاشنه ها ، زانوها ، مچ دستها ، انگشتان ، آرنجها و ... را درگیر نماید .

بیماری در چهار مرحله گسترش می یابد :

۱ -  مرحله بدون علامت : در این مرحله شخص دچار اسیداوریک بالاست ، لیکن علائمی  دیده نمی شود . در این مرحله معمولا درمانی لازم نیست .

۲ - مرحله نقرس حاد یا آرتریت حاد نقرسی : در این مرحله هیپراوریسمی باعث رسوب کریستالهای اسید اوریک درمفاصل می شود که باعث درد شدید و تورم در مفاصل می شود که گرمی و حرکات دردناک را نیز در بر دارد .

 حملات حاد معمولاً در هنگام شب ایجاد می شود و در اثر وقایع ناگوار و استرس زا ، مصرف الکل و داروها ، و یا بیماری های دیگر تشدید می شود . حملات اولیه در طی سه تا ١٠ روز اولیه معمولاً برطرف می شوند و حمله بعدی ممکن است ماه ها حتی سالهای بعد عارض نشود .

۳ - نقرس : در واقع دورهای بین حملات حاد می باشد  . در این مرحله فرد بیمار علائمی ندارد و حرکات مفاصل نیز طبیعی است .

۴ -  نقرس مزمن : در واقع ناتوان کننده ترین مرحله بیماریست و در طی یک مدت زمان طولانی گاهی ١٠ سال ایجاد می شود  . در این مرحله ، آسیب دائمی در مفاصل درگیر ایجاد می کند و گاهی حتی کلیه ها را نیز درگیر می کند .با درمان مناسب ،اکثریت بیماران به این مرحله پیشرفته وارد نمی شوند .

علل ایجاد نقرس

عوامل خطر ایجاد نقرس عبارتند از :

 • ژنتیک که می تواند نقش مهمی در ایجاد بیماری داشته باشد چرا که بیش از ۱۸ درصد از بیماران سابقه خانوادگی دارند   
 • جنس و سن نیز از عوامل خطر برای ایجاد نقرس هستند . نقرس در مردان و در سنین بالا شایعتر است . 
 • بالا بودن وزن احتمال ابتلا به هیپراوریسمی و نقرس را افزایش میدهد . 
 • مصرف بی رویه الکل 
 • مصرف بیش از حد مواد غذائی پروتئینی 
 • اختلالات آنزیمی که منجر به اختلال در تجزیه مواد پروتئینی می شود . 
 • تماس بیش از حد با سرب 
 • بعضی از بیماریها و استفاده از بعضی از داروها ممکن است احتمال ابتلا به نقرس را افزایش دهد .

نقرس تقریباً در ٨۴٠ نفر در ١٠٠٠٠٠ نفر ممکن است عارض شود . در کودکان و جوانان ناشایع است . مردان بزرگسال بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی احتمال ابتلای به نقرس را بیش از زنان قبل از یائسگی نشان می دهند . افرادی که عضو اهدایی را دریافت نموده اند احتمال ابتلای به نقرس را بیشتر دارند .

مراحل درمان :

زالو روی پا حداقل در ۳ نوبت با حفظ فاصله زمانی لازم یکی از درمانهای موثر و ضروری می باشد محل انداختن زالو روی محل درد است روی پا نزدیک به انگشتان بهترین جا برای زالو انداختن است .

رعایت رژیم غذایی ۱۵ برای کاهش اسید اوریک ضروری است .

نوع مطلب :
برچسب ها : نقرس، درمان نقرس، زالو و نقرس، درمان نقرس با زالودرمانی، زالو درمانی برای نقرس، زالو، نقرس و زالو،
لینک های مرتبط :

طرح توجیهی کارگاه تکثیر و پرورش زالو 5000 مولد

تاریخ تهیه طرح : آذرماه 1395

در آغاز به اطلاع علاقمندان می رساند که در این طرح دوره زمانی برای عرضه محصول به بازار برای زالوی سایز متوسط 14 ماه می باشد .
۱ - هزینه اجاره ملک
جهت تکثیر و سپس پرورش تعداد 5000 عدد مولد نیاز به داشتن ملکی به مساحت 80 مترمربع به شرح ( 20 متر فضای سرپوشیده اتاق تکثیر +25 متر فضاری پرورش و نگهداری زالو + 15 متر فضای مسکونی کارگری و سرویس ها + ۱۰ متر فضای انبار و گزارش نویسی + 10 متر فضای باز جهت نظافت ) می باشد .
14 ماه * 1 میلیون تومان ( هزینه اجاره ماهیانه ) = 14 میلیون تومان
۲ –  حوضچه ها و مخازن :
صرف نظر از نوع حوضچه های انخابی اعم از وان ، پت ، آکواریوم و... جمعا 5 میلیون تومان
۳ – وسایل آزمایشگاهی : ۱ میلیون تومان
۴  - قفسه بندی و تفکیک فضا : 3 میلیون تومان
۵  - منابع آب و پمپ و ... : 7/3 میلیون تومان
۶ – مواد داخل حوضچه ها : 5/0 میلیون تومان
۷ – عایق نمودن کارگاه :5/0 میلیون تومان
۸ –  وسایل سرمایش و گرمایش در دو بخش جداگانه : 4 میلیون تومان
۹ – هزینه انرژی ( آب و برق و گاز ) : ۴۰۰*14( ماه ) = 6/13 میلیون تومان
۱۰ – کارگری : 1 نفر * 5/1 (حقوق ماهانه ) * 14 (ماه ) = 21 میلیون تومان
۱۱ – ظروف غذا دهی و شمارش و .. : 5/0 میلیون تومان
۱۲ – لوازم جانبی :5/0 میلیون تومان
۱۳ – هزینه خرید مولد
                 
5000 عدد *10000 تومان = 50 میلیون تومان
۱۴ – پیش بینی نشده (۱۰%) : 7/11 میلیون تومان
جمع کل هزینه ها 129 میلیون تومان

درآمد های حاصله از کارگاه تکثیر و پرورش زالو با 5000 مولد

زالو اگر واقعا مولد باشد در هر بار دوره تکثیر و پرورش با توجه به جمیع عوامل محیطی بین 30 تا 150 لارو بوجود می آورد .حال اگر ما کمترین تعداد لارو را از هر زالو بدست بیاوریم یعنی 30 عدد در هر دوره تکثیر تعداد

30*5000 = 150000 عدد لارو خواهیم داشت

 محاسبات به شرح ذیل می شود :
۱فروش زالوی پزشکی سایز متوسط پس از دوره 8 ماهه :
اگر زمان عرضه را در فصل سرد سال ( بالاترین قیمت ) در نظر بگیریم :

150000*3000 تومان ( قیمت هر عدد زالو سایز متوسط )  = 450 میلیون تومان
۲ فروش لارو زالو در دوره دوم تکثیر  :
چنانچه در دور دوم تکثیر لارو های بدنیا آمده را به همان صورت به فروش برسانیم و در فصل گرم سال :
150000* 500 تومان ( قیمت هر عدد لارو ) = 75 میلیون تومان
جمع کل درآمد 525 میلیون تومان
جمع بندی
جمع کل هزینه ها ( ثابت و متغیر ) در دوره 14 ماهه :     129 میلیون تومان
میزان فروش کل در دوره 14 ماهه :                             525 میلیون تومان
سود حاصل شده در طول دوره                           میلیون تومان    396 = 129 – 525
همانطور که در محاسبات فوق ملاحظه می کنید میزان سود حاصله معادل 396 میلیون تومان می باشد که بیش از 300 درصد سود نسبت به سرمایه اولیه را نشان می دهد . که البته در محاسبه هزینه ها بدترین حالت لحاظ شده و در صورتیکه فرد مدیریت تولید را لحاظ نماید ( صرفه جویی در هزینه ها  ، تکثیر در تعداد دفعات بیشتر ، ) و یا استفاده از پتانسیل های موجود را بنماید این درصد بالاتر می رود .

در اینجا قابل ذکر است که کارشناسان شرکت بانک زالو درصد سود حاصله را تا عدد 900 درصد در مزرعه تکثیر و پرورش زالو رسانده اند و آمادگی آن را دارند تا نسبت به مشاوره به دوستان در این زمینه اقدام نمایند . جهت تمایل با شماره های ذیل تماس بگیرید .

۵۵۹۷۳۶۵۱  -  ۵۵۹۳۹۲۴۴  -  ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰

 

نوع مطلب :
برچسب ها : طرح توجیهی تکثیر و پرورش زالو، زالو مولد، توجیه اقتصادی پرورش زالو، سود پرورش زالو، اقتصاد مقاومتی با زالو، تولید زالو، تکثیر و پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 2 آذر 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

جوش صورت یا آکنه ( جوش صورت )

آکنه  یا جوش صورت  یک اختلال پوستی است که در سنین نوجوانی شروع می شود و تا آخر جوانی ادامه می یابد. برای درمان ابتدا باید دید که آیا ضایعات واقعاً جوش صورت هستند؛ چون خیلی از ضایعات پوستی شبیه جوش صورت بروز می کنند. جوش صورت بیشتر در نواحی سِبوره ( نواحی از بدن که دارای غدد سباسه فراوان است مثل اطراف بینی، پیشانی، چانه، قسمت های فوقانی پشت و سینه و شانه ها دیده می شود.

جوش های غرور به صورت دانه های قرمز، جوش های سر سیاه و توده های سفتِ زیر پوستی در ناحیه گونه، بینی، پیشانی، پشت گردن، قسمت فوقانی پشت و سینه ظاهر می شوند.

این جوش ها در پایه یك مو به وجود می آیند و ناشی از آماس، التهاب و انسداد مجرای غده چربی كنار مو هستند.

علت پیدایش آكنه یا جوش صورت چیست؟

پیدایش آكنه یا جوش صورت ناشی از یك علت خاص نیست بلكه چندین عامل در پیدایش و شدت آن نقش دارند. ارث، میكروب ها، نوع غذا، مشكلات عصبی و روحی، تغییرات غددی هورمونی، نوع پوست، بهداشت صورت، مصرف برخی داروها و بعضی از بیماری ها از جمله عواملی است كه در ایجاد این بیماری نقش دارد.

غدد سباسه به طور طبیعی در تمام سطح پوست گسترش دارند و مسئول چرب نگه داشتن سطح پوست  می باشند. همچنین به علت دارا بودن بعضی مواد دارای خاصیت ضد میکروبی و قارچی هستند. این غدد در کف دست و پا و لـب وجود ندارند و بیشترین تراکم آنها در صورت ، سر، سینه و قسمت بالای پشت است.

به طور کلی شستشوی مکرر نواحی جوش به ویژه با صابون هایی که اسیدیته می باشند و از خود بقایایی به جا نمی گذارند در جلوگیری از تشکیل جوش جـدید تا حـد زیادی مؤثر است و در درمان نیز کمک کـننده می باشد.

جوش بیشتر در صورت دیده می شود و شکل های متفاوت دارد مثل: کومدون ( جوش های ریزی که به صورت سر سیاه و سر سفید دیده می شوند )؛ پاپول (جوش های برجسته و قرمز رنگ)؛ پاسچول (جوش های چرکی ) و ندول ( تورم التهابی که در عمق بیشتری نسبت به پاپول قرار گرفته اند) و بالاخره کیست ( فضاهای بسته ای در زیر پوست حاوی ماده نیمه جامد یا مایع ).

با بسته شدن دهانه خروجی غدد چربی به علت های گوناگون جوش به وجود می آید. علت های بسته شدن این دهانه ها شامل:

* تولیـد و ترشح زیادی چربی در این غدد که خود این می تواند به علت ارثی بودن یا عدم تنظیم هورمونی باشد. البته گاهی میزان هورمون در سطح طبیعی می باشد ولی پوست به این مقدار طبیعی نیز حساس است. مصرف خارجی هورمون هایی مثل هورمون مردانه ( تستوسترون) و کورتیکواستروئیدها ( کورتن) می تواند باعث ایجاد و تشدید آکنه  شود.

افرادی که دارای جـوش هستند باید از مصـرف هرگـونه کـرم یا پـماد اجـتناب کنند، چون باعث بدتر شدن جوش ها می شود

جوش صورت یك بیماری است كه برای درمان آن باید به پزشك مراجعه و داروهای مناسب را مصرف كرد. درمان جوش صورت حداقل 6 ماه طول می كشد و تازه احتمال عود آن نیز وجود دارد. در حقیقت آكنه یا جوش صورت بیماری بسیار سمجی است و مثل كنه به پوست می چسبد. اما در كنار دارو یك سری اقدامات و توصیه های بهداشتی ساده نیز وجود دارد كه با انجام آن می توان آسانتر از بیماری كنه ای مثل آكنه (جوش صورت ) راحت شد.

1 - دستكاری نكنید. سعی كنید جوش ها را دستكاری نكنید و نخواهید با فشار دست آنها را خالی كنید.

 

2 - آرام باشید. سعی كنید خواب مرتب داشته باشید. استراحت كافی داشته باشید و حتی الامكان از فشارهای روحی و عصبی بپرهیزید.

 

3 - صورت خود را بشویید. برای شستشو از صابون اسیدی (گوگردی) كه پزشك توصیه می كند استفاده كنید. ابتدا صورت خود را خوب صابون بزنید تا از كف پوشیده شود.

 

4 - پوست را ماساژ دهید. هفته ای یك یا دو بار ماساژ با مواد اسیدی نظیر سركه سیب در كاهش چربی پوست و بهبود جوشها موثر است.

 

5 - چربی نخورید. از مصرف غذاهای چرب، سس مایونز، خامه، شكلات، گردو، فندق، موز، تخم مرغ و نارگیل، خودداری كنید.

 

6 - میوه و سبزی بخورید. سعی كنید سبزی و میوه بخصوص سبزی های حاوی ویتامینA مثل هویج، اسفناج، شاهی و گوجه فرنگی را زیاد مصرف كنید.

 

7 - داغ نشوید. گرما میزان جوش های آكنه را بیشتر می كند پس زیاد در محیط های گرم نمانید.

 

8 - ضد آفتاب بزنید. در مورد آفتاب نظرات متفاوت است برخی معتقدند اشعه آفتاب تاثیر خوبی در بهبود جوش های غرور جوانی دارد و برخی معتقدند كه نور آفتاب پس از مدتی موجب تشدید آكنه می شود. اما مطمئن باشید از زدن ضد آفتاب ضرر نمی كنید.

 

9 - ورزش كنید. ورزش حتی جوش صورت را نیز خوب می كند. ورزش و استحمام باعث باز شدن منافذ پوست، بهبود جریان خون آن و رفع چربی می شود كه نتیجه آن شادابی پوست و بهبود جوش هاست.

 

10 - نقاشی نكنید. مصرف مواد آرایشی و كرم های چرب، آكنه را تشدید می كند پس سعی كنید صورت خود را كمتر نقاشی كنید.

 

11 - هر 10 روز یکبار زیر آرواره ها 7 عدد زالو متناسب توان بیمار بیاندازید و این کار را تا 3 جلسه انجام دهید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات