تکثیر و پرورش زالوی پزشکی صادراتی
هدف ما ارئه باکیفیت ترین زالوی ایران به کشورهای جهان است.
شنبه 28 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

اثر عوامل زنده بر روی انتشار زالوها

شاید بهترین و شناخته شده ترین عامل در انتشار زالوها، عامل غذاها و شیوه ی تغذیه ی زالوها در هر دو گروه خونخوار و غیر خونخوار باشد.

از لحاظ ویژگی میزبانی، تعداد بسیار کمی از زالوها به یک گونه میزبان مهره دار هجوم می آورند. اما بخش اعظم زالوها در زمانی که در انتظار میزبان خود هستند، ممکن است به میزبان هایدیگری هجوم آورده و از آن ها تغذیه نمایند.

یک مثال مناسب گونه های جنس هیرودو هستند که در حالی که به طور ترجیحی انگل خارجی پستانداران هستند، اما گزارش های متعددی از تغذیه ی آنها از خون سایر موجودات مانند مار، لاک پشت ، قورباغه و حتی ماهی به ویژه زمانی که جوان هستند، وجود دارد. حتی نمونه های جوان ممکن است کرم ها را قورت بدهند. بنابراین امکان گروه بندی زالوها از نظر شیوه ی تغذیه و کشیدن مرز مشخصی بین آن ها واقعا امکان ندارد.

به علاوه، زالوها ممکن است در طول زندگی خود زیستگاه های مختلفی زا انتخاب نموده و بدین علت به ماهیان متنوعی با اندازه های مختلف هجوم آورند. برای مثال گونه های خانواده ی گلوسیفونیده به علت دارا بودن یک خرطوم که برای مکیدن خون سازش یافته است، قادرند تمامی محتویات یک حلزون کوچک را بمکند و یا حتی چنین آسیب بزرگی را به ماهیان کوچک نیز وارد نمایند. گونه هایی از زالوها ممکن است در دوران جوانی وارد پوشش سخت برخی حلزون ها شده و غذای خود را از محتویات بدنی جانور تامین کنند و سبب مرگ میزبان خود شوند. در چنین حالتی میتوان گفت گونه های فوق الذکر زندگی انگلی را پیشه کرده اند.

در مقایسه با زالوهای خونخوار، زالوهای بزرگ خوار از رژیم غذایی متنوع تری استفاده می کنند. اغلب آنها از هر نوع غذایی که حاوی پروتئین بوده و در دسترس باشد تغذیه می کنند. آنها حتی لاشه ها یا نوزادان خود رانیز می بلعند. به عبارت دیگر، محدودیت تنوع غذایی این زالوها به نوع غذا مربوط نیست بلکه به اندازه ی غذا ارتباط دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، انتشار زالو، نقش وامل زنده بر روی انتشار زالو، هیرودو،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 18 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

اکولوژی زالو های آب شیرین

زالوهای خانواده ی گلوسیفونیده در آب های شیرین زیست می نمایند و از بی مهرگان (کرم های آبزی، حلزون ها، لاروهای حشرات و سخت پوستان) و برخی مهره داران (دوزیستان، ماهی، خزندگان آبزی، لاک پشت و پرندگان آبزی) تغذیه می کنند.

اعضای خانواده ی پیسیکولیده که خونخوار هستند در محیط های آب شیرین، لب شور و دریایی زیست کرده و به سخت پوستان، ماهیان و لاک پشت های آبی حمله می کنند. گونه های خانواده ی هیرودینیده در آب های شیرین یافت می شوند و از خون پستانداران و انسان تغذیه می نمایند. اعضای خانواده ی هموپیده در آب شیرین و یا محیط های مرطوب یا به ندرت خشک دیده می شوند، همه چیز خوارند و از سخت پوستان، لارو حشرات، حلزون ها و کرم ها تغذیه می کنند. و بالاخره گونه های خانواده ارپوبدلیده در آب شیرین زیست نموده، همه چیز خوار هستند و انواع مختلف سخت پوستان، لارو حشرات، حلزون ها و کرم ها را به صورت کامل بلع می کنند.

از دیگر فاکتورهای فیزیکی و شیمیایی موثر در فراوانی و انتشار زالوها، ترکیب بستر، نوع آب (جاری یا ساکن)، عمق آب و اندازه و نوع بدنه ی آبی، سختی و PH، دمای آب، اکسیژن محلول و کدورت و انواع آلودگی می باشد. به طور معمول، فراوانی و تنوع زالوها در منطقه ی ساحلی زیستگاه هایی مانند آب های راکد که گیاهان آبزی غوطه ور در آن جا توسعه یافته اند بیشتر است. در چنین مکان هایی، عمق آب زیاد نبوده و شفافیت آب بالا است و نور کم و بیش به بستر آب نفوذ می کند.

در آب های عمیق زالوها کمتر یافت می شوند زیرا در این آب ها رویش های گیاهی کاهش یافته و محل های مناسب برای استقرار زالوها محدودتر است. در این آب ها، به طور عمده زالوهایی زیست می کنند که رژیم تغذیه ای شکاری داشته و از بی مهرگان آبزی به عنوان طعمه استفاده می کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 15 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه
درمانگران و پزشکان محترم طب سنتی که به دنبال راه اندازی مطب و ویزیت بیماران بر اساس مجوز وزارت بهداشت هستند . می توانند آیین نامه تاسیس سلامتکده طب سنتی ایران را که توسط وزارت بهداشت و درمان تدوین و ابلاغ شده از مسیر زیر دانلود و مطالعه نمایند :
http://www.medicalleechco.com/fa/دانلود/اطلاعات-عمومی-113/آیین-نامه-تاسیس-سلامتکده-طب-سنتی-ایران-534/
نوع مطلب :
برچسب ها : آیین نامه تاسیس سلامتکده، طب سنتی، مجوز وزارت بهداشت برای طب سنتی، مطب طب سنتی، راه اندازی سلامتکده، مجوز بهداشت زالودرمانی،
لینک های مرتبط :
شنبه 14 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه
زیستگاه زالوها

اکثر زالوها ساکن آب شیرین هستند، اما بعضی گونه ها ساکن خشکی و دریا نیز هستند. زالوهای خشکی به طور معمول روی زمین بوده و به ندرت روی شاخ و برگ در جنگل های مرطوب و بارانی دیده می شوند. اما در جنگل های خشک تر این زالوها ممکن است در مکان های با رطوبت بیشتر یافت شوند. اغلب این گونه ها وارد آب نمی شوند و نمی توانند به مدت طولانی شنا کنند. اما ممکن است در شرایطی برای دوره هایی کوتاه شنا نموده و زنده بمانند. در آب و هوای خشک، برخی گونه ها در خاک نقب می زنند. جایی که آن ها می توانند برای چندین ماه حتی در فقدان کامل آب زنده بمانند. در این شرایط، بدن زالو منقبض شده و سخت می شود، بادکش ها غیر قابل تشخیص و پوست به طور کامل خشک می شود. اما با ریختن چند قطره آب روی این زالوها، در عرض ۱۵ دقیقه به شکل کاملا فعال ظاهر می شوند.

زالوهای آب شیرین ترجیح می دهند در آب های آرام یا با جریان کند زندگی کنند، اما گونه هایی در نهرهایی با جریان تند نیز یافت می شوند. برخی گونه ها دوزیستند و در هر دو زیستگاه های آبی و خشکی مشاهده شده اند.

تخصصی ترین آموزش پرورش زالو را از مولف اولین کتاب پرورش زالو در ایران دریافت کنید .

تلفن های تماس : ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۷۳۶۵۱ - ۵۵۹۳۹۲۴۴ - ۰۹۱۲۵۵۷۲۰۱۸

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، کتاب پرورش زالو، آموزش پرورش زالو، زیستگاه زالو، اولین کتاب پرورش زالو ایران، بدن زلو،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 10 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

انتشار و فراوانی زالوها معمولا به وسیله ی ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و زیست شناختی محیط آن ها تعیین می شود. زیرا این موجودات به نیازمندی های محیطی خود بسیار حساس می باشند. یکی از مهم ترین فاکتورهای اکولوژیکی در انتشار و فراوانی زالوها امکان دستیابی به شکار در هر دو گروه شکارچی و خونخوار می باشد.

پرورش زالو را با گروه صنعتی زالو پروران راگا با مدیریت مهندس عباس ابوحمزه مولف کتاب پرورش زالو آغاز کنید تا با تجارب بسیار مجموعه بزرگ راگا موفقیت خود را در این کار تضمین نمایید.

تلفن های تماس : 09125456280 - 09125572018 - 55973651 - 55939244

نوع مطلب :
برچسب ها : انتشار زالو، فراوانی زالو، پرورش زالو، گروه صنعتی زالو پروران راگا، کتاب پرورش زالو، مهندس عباس ابوحمزه مولف کتاب پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

کتاب پرورش زالو

تالیف کتاب جامع پرورش زالو توسط مهندس عباس ابوحمزه مدیر گروه صنعتی زالو پروران راگا

این کتاب اولین کتاب چاپ شده در صنعت زالو در کشور ایران می باشد که تمامی مباحث پرورش زالو را به شما آموزش می دهد . با تهیه این کتاب از پکیج های گران قیمت برخی افراد سودجو در صنعت تولید زالو بی نیاز می شوید.

جهت تهیه کتاب پرورش زالو نسبت به واریز هزینه 38 هزار تومان مبلغ کتاب به شماره حساب 0104460883009 بانک صادرات و یا شماره کارت 6037694035005937 بنام عباسعلی ابوحمزه اقدام نموده و شماره پیگیری و نام و نام خانوادگی و آدرس دقیق خود را به شماره تلفن 09125456280 پیامک بزنید تا کتاب پرورش زالو تالیف مهندس ابوحمزه به رایگان برایتان ارسال گردد .

نوع مطلب :
برچسب ها : کتاب پرورش زالو، اولین کتاب چاپ شده در صنعت زالو، تهیه کتاب پرورش زالو، پرورش زالو، پرورش زالو تالیف مهندس عباس ابوحمزه، تالیف کتاب جامع پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 3 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

روش های حفظ حیات

زالوها وسایل تدافعی بسیار گسترده ای برای جلوگیری از شکار شدن شان دارند. معمول ترین شکل دفاع، اختفاست. این جانوران به طور معمول درون مواد لجنی نقب می زنند تا زمانی که وجود میزبان فعالی را حس کنند. اغلب گونه های لیمنوفیل زالوها استخرهای غیردائمی با تراکم پایین ماهی را برای اجتناب از شکارچیان انتخاب کرده و در این استخرها رشد و زندگی می کنند. این زالوها وقتی استخر خشک می شود داخل لجن نقب می زنند. گونه های دیگری از زالوها به خاطر پنهان ماندن از نظر دشمنان شان شب زیست هستند و بالاخره برخی در آب هایی با کدورت زیاد زیست می کنند.

برخی زالوها در برابر شکارچیان خود عکس العمل های فیزیکی نشان می دهند. بسیاری از این روش های دفاعی توسط جمع آوری کنندگان زالو دیده شده است. زالوها وقتی از محلی که به آن چسبیده شده اند کشیده می شوند، می توانند با چسبندگی فوق العاده ای به وسیله ی بادکشهای خلفی خود مقاومت کنند. زالوها همچنین می توانند به طور محکم در محل استقرار خود پهن شوند. این اقدامات می تواند یک زالو را از چینه دان یک پرنده یا شیشه ی کوچک آزمایشگاهی جمع آوری کنندگان زالو حفظ کند. در موقعیت های دفاعی هر دو بادکش ها از جای خود بیرون آمده و به بستر می چسبند. دیگر روش های دفاعی عبارتند از: گره دار شدن، چنبر زدن و چروکیده شدن. زالوها همچنین کوکون خود را با شیوه های حفاظتی متنوعی حمایت می کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، روش های دفاعی زالو، روش های حفظ حیات زالو، جمع آوری کنندگان زالو،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 2 اسفند 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

نقش زالو در زنجیره غذایی

متاسفانه اهمیت زالوها در زنجیره غذایی تا حد زیادی با توجه به تنوع زیستی و توزیع وسیعی که دارند نادیده گرفته شده است. گرچه زالوها در نگاه کلی در زنجیره های غذایی به عنوان یک حلثه محسوب می شوند، اما موقعیت اختصاصی آنها در این زنجیره ها به خوبی مطالعه شده است. زالوهای شکارچی به طور معمول دومین مصرف کنندگان هستند که گیاه خواران و پوده خوران را می خورند. اما معمولا هر چه را که بتوانند باآرواره هایشان بگیرند از جمله گوشت خواران را می خورند. اما معمولا هر چه را که بتوانند با آرواره هایشان بگیرند از جمله گوشت خواران کوچک تر، زالوهای دیگر و حتی لاشه ها را می بلعند. زالوهای انگلی حتی می توانند انسان هارا نیز در هرم غذایی خود قرار دهند. ارگانیسم های متعددی از زالوها به عنوان غذا استفاده می کنند، اما گزارشات بسیار کمی از شکارچیان ویژه زالوها وجود دارد.

یکی از شاخص های طبقه بندی زالوها، محیط زیست متفاوت آن هاست که جنس ها حتی گونه ها را از یکدیگر متمایز مینماید. زالوهای انگل پستانداران و زالوهایی که از مایعات بدنی شکار خود مثل کرم های خاکی تغذیه می کنند، به طور کامل نیچ های ( Niche : (زیست خوان ): موقعیت و نقش یک جانور در محیط را گویند که انواع مختلفی دارد از جمله زیست خوان تغذیه ای، عملکردی و ....)

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، نقش زالو، نقش زالو در زنجیره غذایی، طبقه بندی زالو، زالوهای انگلی، شکار زالو،
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic