تکثیر و پرورش زالوی پزشکی صادراتی
هدف ما ارئه باکیفیت ترین زالوی ایران به کشورهای جهان است.
پنجشنبه 21 بهمن 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

 بشر با ایجاد پرورشگاه‌های مصنوعی مانند گلخانه‌ها و دامداری‌ها به تولید گیاهان و جانورانی می‌پردازد که تولید آنها در طبیعت بسیار زمانبر بوده و در فصول خاصی از سال به دلیل شرایط آب و هوایی امکان پذیر است و همیشه در دسترس نیست. و ما نیز در صنعت تولید زالو با همان اهداف نسبت به ایجاد کارگاه پرورش زالو اقدام می‌کنیم تا از انقراض این گونه خاص جلوگیری نموده و نیز همیشه و در همه فصول زالوی پزشکی بهداشتی در دسترس داشته باشیم. لازم به ذکر است در طبیعت از اواسط بهار ( پانزدهم اردیبهشت ) تا اواسط تابستان ( اوایل مرداد ) زالو در مرداب‌ها و تالابهای ایران قابل صید است و در سایر فصول امکان صید وجود ندارد. لذا یک تولید کننده زالو در کارگاه خود جمیع شرایط زیستی این جانور اعم از آب و هوا و غذا و... را فراهم می‌آورد تا بتواند این جانور به رشد و نمو خود در شرایط ایده آل ادامه دهد.

جهت دریافت مشاوره با شماره های ذیل تماس بگیرید :

مهندس ابوحمزه 09125456280 - 55973651 - 55939244

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، صنعت تولید زالو، صنعت زالو، کارگاه پرورش زالو،
لینک های مرتبط :

علت این خون ر وَی چیست؟ :

 

پروتئینی به نام " کالین " در بزاق زالو موجود است . وظیفه اصلی این پروتئین آنست که باعث خونریزی ثانویه می شود  و گاھی این خونریزی تا ١٢ ساعت به طول می انجامد . در یک نگاه سطحی و گذرا شاید شما از این موضوع متعجب شوید که ، زالو چه نیازی به ماده ای دارد که سبب خونریزی طولانی مدت از زخم ایجاد شده شود ؟ زالو پس از یک ساعت یا کم تر ، بعد از اینکه قربانی خود را مورد تهاجم قرار داد خودش را از آن جدا می کند و بیش از آن به طعمه متصل نمی ماند . پس چه فایده ای می تواند داشته باشد ؟ که در زیر می آوریم:

1- خونریزی ثانویه جهت جلب نمودن سایر زالوھا طراحی شده و می تواند به عنوان ابزاری جهت حفاظت از جمعیت زالوها عمل نماید . زیرا خون خارج شده از زخم در آب پخش می شود و سبب جلب توجه سایر زالوها می گردد و در نتیجه سایز زالوها به سمت طعمه ھجوم می آورند.

2- این خونریزی طولانی و بلند مدت طراحی شده تا زخم ایجاد شده توسط نیش زالو تمییز گردد و بنابراین به عنوان ابزاری ساده و موثر جهت ضدعفونی کردن زخم عمل می کند . این امر مانع ورود میکرواُرگانیسمها به داخل جریان وریدی نیز می شود و ھمچنین خطر ابتلا به بیماری ھای عفونی و سپس عفونت خون را کاهش می دهد.!!!

3- سبب خروج رسوبات و اخلاط اضافی و کثافات باقی مانده خون در داخل وریدها نیز می شود . و دلایلی دیگر ...

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، بزاق زالو، نیش زالو، علت خونریزی بعد از زالو درمانی، خونروی بعد زالو،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 بهمن 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

سود صادرات "زالو" در روسیه چندین برابر درآمدهای نفتی ایران!

صادرات زالو می تواند درآمدی معادل درآمدهای نفتی عاید کشور کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تأکید براینکه کشوربا صادرات زالو می تواند درآمدی معادل صادرات نفت داشته باشد،گفت: درآمد روسیه از صادرات زالوی دریای خزر به اروپا چند برابر درآمدهای نفتی کشوراست که متأسفانه به علت عملکرد ضعیف مسئولان دولتی، ایران نتوانسته ازصادرات زالوی دریای خزر درآمدی کسب کند.

 به گزارش عرش نیوز به نقل از خانه ملت،ایرج ندیمی با بیان اینکه زالو به عنوان یکی از زیرمجموعه های صنعت دامپروری می تواند موجب رونق صادرات غیر نفتی کشورشود،گفت: کشوربا صادرات زالو دریای خزرمی تواند درآمدی معادل صادرات نفت داشته باشد اما متأسفانه از سوی مسئولان دولتی عملکرد مؤثر و جدی دراین خصوص صورت نگرفته است.

نماینده مردم لاهیجان درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه موجوداتی که درداخل کشوربرای آنها ارزشی قائل نیستیم در سراسرجهان خریداران بسیاری دارند، تصریح کرد: به عنوان مثال درآمد روسیه از صادرات زالوی دریای خزر به اروپا چند برابردرآمدهای نفتی کشوراست که متأسفانه به علت عملکرد ضعیف مسئولان دولتی،ایران نتوانسته درصادرات زالوی دریای خزردرآمدی کسب کند.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تأکید براینکه درصادرات این دسته ازکالاها درکشوریک متولی مشخصی وجود ندارد، افزود: متأسفانه درکشوریک تعریفی که براساس آن هدف گذاری کرده باشیم و براساس آن هدف رشد سالانه و یا دوره ای مشخص کنیم وجود ندارد واگر صادراتی هم دراین خصوص صورت گیرد به طور قطع به صورت فردی انجام شده است.

وی، ادامه داد: متأسفانه دررابطه با نظام تولید و پرورش وفرآوری با توجه به امکانات مختلفی که درکشورازجهت اقلیم و دانش افراد وجود دارد سرمایه گذاری متمرکز صورت نمی گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تأکید براینکه کشوربا صادرات زالو می تواند ارزآوری خوبی داشته باشد، گفت:امیدواریم ازسوی مسئولان دولت جدید درجهت توسعه این صنعت ارزشمند عملکرد مؤثروجدی مشاهده کنیم تا بتوانیم با بازاریابی مناسب علاوه برتأمین نیاز داخلی صادرات هم داشته باشیم

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، صادرات زالو، سود صادرات زالو، متولی صادرات زالو،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 بهمن 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

سازگاری در زالوها

برخی زالوها زندگی نیمه انگلی دارند و از خون مهره داران تغذیه می کنند . این جانوران همانند کرم های پهن تغییرات ساختاری و توانایی سازگاری های متنوعی در شیوه های زندگی آزاد و انگلی شان نشان می دهند  ، به نحوی که با شرایط محیطی موجود (رودخانه ، آب های ساکن و ...) خود را سازش داده و بقای خود را حفظ می نمایند .

مشخصات اصلی این موجودات عجیب که موجب سازگاری می شوند  به شرح ذیل می باشد :

1- شکل بدن

2- مایع مخاطی

3- بادکش ها

4- آرواره های داسی شکل

5- حلق مکنده

6- هیرودین

7- چینه دان

8- هضم آرام

9- لوله های مویین اپیدرمی

10- زیستگاه

11- چشم ها

12- هرمافرودیتیسم

13- تشکیل کوکون و رشد سریع

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، سازگاری در زالوها،
لینک های مرتبط :
شنبه 16 بهمن 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

همانگونه که مستحضرید شعار “اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل” از جانب مقام معظم رهبری برای سال ۱۳۹۵ نامگذاری گردید. ضرورتی که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی به آن اشاره کرد در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درونزای کشور است.

اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیرها می‌باشد و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت است ، همچنین برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌های خارجی کاهش یابد و بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تأکید گردد.  طبق نظر دولتمردان  ایران در تعریف اقتصاد مقاومتی ، ضرورت مقاومت برای رد کردن فشارها و عبور از سختی‌ها برای رسیدن به نقاط مثبت ملی نیاز است.

به عبارتی اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.

در اینجاست که می توان صنعت پرسود و نوین پرورش زالو را در چارچوب اقتصاد مقاومتی تشریح نمود.

اقتصاد مقاومتی زالو

 ایران منبع بهترین نوع زالوهای طبی در جهان است که یک مزیت نسبی برای اقتصاد ایران به شمار می رود که باعث حضور مشتریان خارجی زیادی در کارگاه های تولیدی پرورش زالو در کشورمان شده است و تولید و پرورش زالو در راستای اقتصاد مقاومتی و اصل تاکید بر روی مزیت های تولید داخل می باشد.

هزینه‌های پایین پرورش زالو در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر ، سابقه و قدمت طولانی زالو درمانی در طب سنتی ما و اقلیم و آب و هوای مناسب ما برای پرورش زالو و دردسترس بودن بازار خاورمیانه از مزایای دیگر پرورش زالو در کشور است.

پرورش زالو می تواند به عنوان کسب و کاری زود بازده و کم هزینه معرفی شود بدلیل آنکه پرورش و تکثیر زالو در طرح خانگی بازگشت سرمایه ی بسیار خوبی دارد و می توان با فضای بسیار کم و سرمایه ی اندک کار را شروع کرد. همچنین می توان در طرح صنعتی و نیمه صنعتی سود های کلان بدست آورد  .

از آنجایی که در پیشینه تاریخی کشور ما توصیه هایی زیادی از طرف طبیبان و حکیمان ایران از قبیل حکیم ابو علی سینا و حکیم جرجانی و…. در مورد زالو درمانی و فواید آن شده ، ما می توانیم با تکیه به طب اسلامی و سنتی ایرانی و همینطور طب سوزنی باعث ترویج بیشتر زالو درمانی و فواید آن و استفاده بیشتر از زالو در بین عموم مردم شویم.

امید است در پرتو الطاف حضرت حق بتوانیم گوشه ای از منویات رهبری برای اقدام و عمل بخشیدن به اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشیم و شاهد رونق روزافزون بازار پرورش زالو در سال جدید باشیم.

گروه زالو پروران راگا با مدیریت مهندس ابوحمزه و گردآوری کارشناسان خبره در زمینه پرورش زالو آماده مشاوره و راه اندازی مزرعه های پرورش و تکثیر زالو در سرتاسر ایران اسلامی می باشد .

تلفن های تماس : 09125456280 – 55939244 -  55973651

 

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، اقتصاد مقاومتی زالو، پرورش و تکثیر زالو، زالودرمانی، بازار پرورش زالو،
لینک های مرتبط :

آیا می‌شود درکار پرورش زالو موفق شد؟

 

 

پاسخ : اگر به دنبال شغلی زودبازده هستید ،  سراغ این حرفه نروید! پرورش زالو از مشاغلی است که به صبر و تحمل زیاد و مداومت در کار نیازمند است . افراد زیادی وارد این حرفه شده اند و به علت نداشتن پشتکار زود خسته شده اند و آن را کنار گذاشته‌اند .  همت و پشتکار و تخصص مهم‌ترین فاکتور برای افرادی است که وارد این کار می‌شوند . پرورش زالو از جمله مشاغل مولدی است که مشاغل جانبی زیادی در اطراف خود مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند . این کار تولیدی باعث می‌شود که اولا طب سنتی که در همه جای جهان به صورت جدی دنبال می‌شود ، در ایران هم پیگیری شود و ثانیا مانع قاچاق غیرقانونی آن به کشورهایی که طالب آن هستند می‌شود و ثالثا از انقراض نسل زالو این موجود ارزشمند جلوگیری کرد و در ضمن می‌توان از این موجودات کوچک برای مصارف بهداشتی و آرایشی استفاده نمود و این صنعت را هم بیش از پیش در کشور بومی کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، صنعت زالو، کار پرورش زالو، نسل زالو، انقراض نسل زالو،
لینک های مرتبط :

با سلام خدمت خوانندگان گرامی با توجه  به تعداد تماس های بسیار بالای دوستان و سوال هایی که برای اکثر دوستان ایجاد شده چند نکته را لازم دانستیم تا جهت رفع ابهام اعلام کنیم :

ü      برای ایجاد مرکز پرورش زالو (حتما) نیاز به مکان سرپوشیده دارید ، تصاویر  استخر های سربازی که در سایت های مختلف مشاهده میکنید فقط برای نگه داری و پرورش است و برای تکثیر به هیچ عنوان بازده بالایی ندارد ( به علت عدم توانایی شخص در کنترل دما )

ü      شهر محل احداث کارگاه پرورش زالو تاثیر خاصی بر روی بازدهی نهایی ندارد ما در بحث پرورش زالو نیاز به یک محیط بسته با دما و رطوب خاصی داریم که این شرایط در هر شهری وجود داشته باشید تکثیر امکان پذیر میباشد .

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، شهر محل احداث کارگاه پرورش زالو، احداث کارگاه پرورش زالو،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 10 بهمن 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

نقش مهم بسترسازی در پرورش و تکثیر زالو
یکی از اساسی ترین و مهمترین فاکتور ها برای احداث مرکز پرورش و تکثیر زالو  ایجاد بستر مناسب برای زالو میباشد که تفاوتی نمیکند که شما در کدام یک از روش ها کار میکنید (استخر سیمانی.آکواریوم.وان پلاستیکی.استخر خاکی و . . .) در تمام روش ها ایجاد بستر مناسب برای زالو الزامی است .
بسترسازی به چه چیزی گفته میشود ؟ محیطی که در آن زالو احساس کند در محیط طبیعی خودش است و حس یک محیط مصنوعی را به زالو منتقل نکند عامل بسترسازی حتی در زالو های پرورشی که چند نسل از آنها گذشته و  به محیط های مصنوعی عادت کرده اند هم صدق میکند ، زیرا برخی نیاز ها در ذات زالو نهفته است و غیر قابل تغییر است به عنوان مثل استفاده از آب خالص در محیط های پرورش و تکثیر به زالو حس یک محیط مصنوعی را منتقل میکند اگر کمی از طبیعت الهام بگیریم متوجه خواهیم شد در محیط استاندارد زندگی زالو فقط آب وجود ندارد بلکه خاک وجود دارد سنگ وجود دارد گل و گیاه وجود دارد و بسیاری از موارد دیگر . . .
هر چه بتوان محیط طبیعی تری که قابلیت کنترل داشته باشد را برای زالو ایجاد کرد میتوان نقش آن را در نتیجه نهایی به وضوح مشاهده کرد.

گروه صنعتی زالو پروران راگا انواع مختلف محل های پرورش را به کارآموزان پرورش زالو آموزش می دهد .

تلفن های تماس ۰۹۱۲۵۴۵۶۲۸۰ - ۵۵۹۳۹۲۴۴ - ۵۵۹۷۳۶۵۱

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، نقش بستر سازی در پرورش زالو، احداث مرکز پرورش زالو، محیط استاندارد پرورش زالو، پرورش و تکثیر زالو،
لینک های مرتبط :

افراد ذیل نباید زالو بیندازند:

- بیماران دچار هموفیلی یا سایر بیماری هایی که مشکل انعقادی و استعداد خونریزی طولانی مدّت دارند.

- افراد دچارکم خونی های شدید یا لاغری و ضعف مفرط یا کسانی که دوره طولانی بیماری های سخت را می گذرانند.

- مصرف کنندگان داروهای ضدّانعقادی: به تجربه برای ما ثابت شده که تنها مصرف وارفارین با زالواندازی تداخل دارد که برای رفع مشکل می توان 4-3 روز قبل از زالواندازی، مصرف آن را قطع و در صورت ضرورت، 3-2 روز بعد از آن، مصرف دارو را از سر گرفت.

- کسانی که سابقه تشکیل اسکارهای شدید و کلویید(گوشت اضافه) در محلّ زخم های خود دارند.

-کسانی که سابقه آلرژی های شدید دارند.

- افرادی که در زالواندازی های قبلی حسّاسیت شدید به بزاق زالو نشان داده اند.

-کسانی که خونریزی فعّال گوارشی یا سابقه خونریزی های شدیدی از این دست را دارند.

- افراد دچار ضعف سیستم ایمنی(مثل ایدز و ...) یا کسانی که مدّت زیادی است از داروهای کورتونی استفاده می کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها : زالو، زالودرمانی، زالو اندازی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 4 بهمن 1395 :: نویسنده : عباس ابوحمزه

چند نکته در زمینه پرورش زالو :

شاید اگر کسی برای اولین بار با شغلی به نام پرورش زالو آشنا شود حس بدی پیدا کند اما امروزه چه بخواهید یا نخواهید این شغل در زمره سودآورترین مشاغل محسوب میشود اما

اما به شرط اینکه با تمام فوت و فن آن آشنا شوید و بدانید که چگونه از آن کسب سود کنید. برای کسانیکه به تازگی با شغل پرورش زالو آشنا می شوند مراحلی که باید طی کنند بدین شرح است :

اول آموزش

دوم برنامه ریزی و تعیین اهداف

سوم اجرا و شروع به کار

کار پرورش زالو کار ظریفیست که اگر در آن نکات ریزی که وجود دارد را رعایت نکنید باعث از دست رفتن اصل سرمایه تان نیز میشود.

روزانه باید بین دو تا سه ساعت برای اینکار وقت بگذارید ، شما با موجود زنده سرکار دارید ،  موجود زنده عید و تعطیلی ندارد و  همیشه به رسیدگی  و مراقبت نیاز دارد.

بر خلاف تصور عام زالو به محیط بهداشتی و تمیز نیاز دارد که باید برایش فراهم کرد و سهل انگاری نباید در این مورد انجام شود

سوال : بسیاری از افراد این است که بهترین زمان برای تکثیر و یا پرورش زالو چه زمانی است؟  در جواب بهتر است بگویم اگر بخواهیم کار پرورشی بکنیم بهترین زمان شش ماه اول سال و اگر بخواهیم کار تکثیر و آن هم در کارگاه و به روش مصنوعی انجام دهیم هر موقع از سال میتوان آن را انجام داد‌‌.

نکته دیگری که باید اشاره کنم این است که شروع اینکار به پشتکار و همت فراوان نیاز دارد و نباید زود نا امید شد و تا رسیدن به هدف دست از تلاش برنداشت.

گروه صنعتی زالو پروران راگا کلیه امور مربوط به این شغل اعم از آموزش پرورش زالو ، مشاوره پرورش زالو ، اجرای مزرعه پرورش زالو ، خرید زالو ، فروش زالو را به صورت صفر تا صد کار انجام می دهد .

تلفن های تماس : 09125456280 55939244 - 55973651

 

نوع مطلب :
برچسب ها : پرورش زالو، زالو، شغل پرورش زالو، آموزش پرورش زالو، مشاوره پرورش زالو، خرید زالو، فروش زالو،
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات